شما اینجا هستید
بین الملل » رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا احتمال مداخله در انتخابات را رد کرد

به گزارش گروه بین‌الملل بیلبورد چی به نقل از دیلی میل، «مارک میلی» ژنرال بلندپایه و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در بیانیه‌ای هرگونه احتمال مداخله نیروهایش در انتخابات ماه نوامبر (آبان) این کشور را رد کرد.

بر این اساس، میلی در این بیانیه با تأکید بر موضع غیرسیاسی ارتش آمریکا، نقش‌آفرینی نیروهای مسلح در روند انتخابات یا حل و فصل مناقشات احتمالی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال جاری در ماه نوامبر را دور از ذهن خواند و آن را رد کرد.

این اظهارات میلی درحالی مطرح شد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، ادعا‌های بی اساس خود را مبنی بر «احتمال تقلب در انتخابات» و «امتناع وی از پذیرش نتایج رسمی در صورت شکستش» را مرتب تکرار می‌کند.

اما رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در پاسخ به سوال دو تن از از قانونگذاران دموکرات این کشور به نام‌های «الیسا اسلوتکین» و «میکی شریل» درباره سخنان ترامپ، نوشت: «در صورت بروز جدال و مناقشه بر سر برخی جنبه‌های انتخابات، بر اساس قانون دادگاه‌ها و کنگره آمریکا ملزم به حل و فصل مناقشه هستند و ارتش در این مسئله نقشی نخواهد داشت.»

میلی خاطر نشان کرد: «از نظر من احتمال نقش‌آفرینی نیرو‌های مسلح آمریکا در این روند وجود ندارد. ما به قانون اساسی کشورمان پشت نخواهیم کرد.»

گفتنی است که اوایل ماه جاری میلادی، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز اعلام کرد قانون اساسی هیچ نقشی برای ارتش «به عنوان داور مناقشه سیاسی و انتخاباتی» قائل نیست.

انتهای پیام/

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان