شما اینجا هستید
بین الملل » تظاهرکنندگان در واشنگتن اوباش هستند

به گزارش گروه بین‌الملل بیلبورد چی به نقل از رویترز، هزاران نفر روز جمعه در واشنگتن برای اعتراض به نژادپرستی، خشونت پلیس و بزرگداشت سالگرد سخنرانی معروف «مارتین لوترکینگ» (با عنوان «رویایی دارم») تظاهرات کردند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا کسانی را که هنگام سخنرانی وی در واشنگتن تظاهرات می‌کردند، اوباش نامید.

هزاران آمریکایی در واشنگتن در اعتراض به بی عدالتی نهادینه در ایالات متحده آمریکا تجمع بزرگی برپا کردند.

پنجاه و هفتمین سالگرد این سخنرانی در شرایطی فرا رسید که ناآرامی‌ها در شهر‌های آمریکا بعد از تظاهرات‌های سراسری در اعتراض به قتل نژادپرستانه «جورج فلوید» توسط یک افسر پلیس سفیدپوست هنوز کاملاً از بین نرفته‌اند.

یکی از سخنرانان اجتماع مردمی واشنگتن در اعتراض به بی عدالتی نهادینه در آمریکا، گفت: دیگر بس است. ما برای برقراری عدالت برای همه مبارزه خواهیم کرد. من می‌خواهم بگویم که به اعتقاد من، دادستان‌ها نباید منتظر بمانند تا یک رویداد غم انگیز و تراژدی در کشور اتفاق بیفتد تا از نیرو‌های پلیس بازخواست کنند.

سخنران دیگر این مراسم که از فعالان سیاهپوست حقوق مدنی آمریکاست، سخنان خود را با این جمله آغاز کرد: “سیاهپوست بودن در آمریکا یعنی چه؟ ” وی ادامه داد: به عنوان یکی از سیاهپوستان آمریکا من ممکن است در سطح خیابان بدون هیچ دلیلی به قتل برسم؛ حتی در پارک و به خاطر بازی کردن با یک تفنگ اسباب بازی، هدف تیراندازی پلیس قرار بگیرم، و فقط به خاطر اینکه یک سیاهپوست هستیم، در یک محله سفیدپوست نشین، گلویم تا حد مرگ فشار داده شود تا بمیرم، یا اینکه در داخل خودروی خودم به خاطر یک مشاجره خانوادگی هدف تیراندازی پلیس قرار بگیرم؛ و یا به علت دویدن از روی پله‌ها برای رسیدن به آسانسور، کشته شوم؛ و یا در یک فروشگاه زنجیره‌ای مانند والمارت به خاطر برداشتن اسباب بازی کوچکی که قیمتی هم ندارد، هدف تیراندازی قرار بگیرم و کشته شوم.
وقتی نمی‌توانم نفس بکشم چه کار می‌توانم بکنم. ما با بی احترامی به انسان‌ها مخالفیم. ما به همه به دیده همسایه خود نگاه می‌کنیم. ما به خدا پناه می‌بریم، زیرا که خداوند منشاء و خالق تنفس ماست. ما چندین قانون را در ارتباط با حقوق سیاهپوستان مصوب کرده ایم. ما روز سوم نوامبر با رفتن پای صندوق‌های رای و با حضور گسترده خود رای خواهیم داد تا نفسمان برگردد.

انتهای پیام/

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان