شما اینجا هستید
بین الملل » کمبود لپ تاپ در مدارس آمریکا به سبب تحریم‌های ترامپ علیه چین

به گزارش گروه بین‌الملل بیلبورد چی به نقل از پایگاه اکسیوس، بر اساس تحقیقاتی که از سوی خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس انجام شده، به سبب اختلالاتی که بر اثر تحریم‌های دولت ترامپ بر چین بر زنجیره تأمین کالا بوجود آمده، مدارس آمریکایی با کمبود ۵ میلیون لپ تاپ روبرو هستند.

طبق اعلام خبرگزاری آسوشیتد پرس، شرکت‌های آمریکایی «اچ پی» و «دل» و نیز شرکت لنوو به مدارس مناطق مختلف آمریکا گفته اند که آن‌ها با کمبود ۵ میلیون لپ تاپ به سبب اختلال در زنجیره تأمین و نیز اعمال تحریم‌ها علیه چین روبرو هستند.

این در حالی است که با وجود انتخاب سیستم آموزش از راه دور به شکل کامل و یا مدل ترکیبی آموزش (آموزش حضوری و از راه دور) از سوی بسیاری از مناطق مختلف آمریکا، این نگرانی وجود دارد کمبود و یا تأخیر چند ماهه در تحویل سفارش کامپیوتر‌ها سبب ایجاد نوعی نابرابری در کلاس‌های درسی در این کشور شود.

بر پایه این گزارش، در برخی موارد، اوضاع به واسطه تحریم دولت ترامپ بر تأمین کنندگان چینی بدتر شده است؛ بطوری که این مسأله بر برخی از مدل‌های لپ تاپ لنوو به جهت واردات تأثیر گذاشته است.

بطور مثال شرکت چینی لنوو در نامه‌ای به مصرف کنندگان گفته است این تحریم‌ها سبب چند هفته تأخیر در تحویل کالا‌ها خواهد شد.

در گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس همچنین آمده است برخی مدارس مناطق مختلف آمریکا هنوز منتظر سفارشات لپ تاپ هستند از جمله مدارس مناطق لس آنجلس، شهرستان کلارک، شهرستان ویک، هیوستون پالم بیچ و هاوایی.

این خبرگزاری سپس به نقل از یکی از سرپرستان مدارس آمریکایی می‌نویسد که آن‌ها در ابتدا تصیم داشته اند تا ۵ هزار لپ تاپ کروم بوک در ماه ژوئیه سفارش بدهند، اما به سبب تحریم‌های دولت آمریکا موفق نشدند از شرکت لنوو آن را دریافت کنند. او سپس گفته که درخواست شان را به شرکت اچ پی داده اند و این شرکت در ابتدا به آن‌ها گفته بود که در زمان مناسب و در نخستین روز مدارس در تاریخ ۲۶ اوت آن را تحویل خواهد داد؛ اما تاریخ تحویل تغییر کرد و به ماه سپتامبر موکول شد و پس از آن دوباره تغییر کرده و به ماه اکتبر موکول گردید.

او با بیان اینکه مدارس تحت نظر او تنها ۴ هزار لپ تاپ قدیمی دارند و این عدد تنها می‌تواند نیمی از دانش آموزان را پوشش دهد، می‌گوید: من بسیار نگرانم که قادر نخواهم بود به هر فرد یک کامپیوتر دهم.

انتهای پیام/

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان