شما اینجا هستید
بین الملل » ترامپ تئوری‌های توطئه عجیب و غریب دارد

به گزارش گروه بین‌الملل بیلبورد چی، برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت آمریکا از تشدید وضعیت بیکاری در این کشور و بی‌تفاوتی جمهوری خواهان سنا انتقاد کرد.

سناتور برنی سندرز در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: این هفته بیش از یک میلیون آمریکایی درخواست (بیمه) بیکاری کردند. جمهوری خواهان در سنا برای تامین کمک هیچ اقدامی نمی‌کنند.

سناتور ایالت ورمونت همچنین در پیام دیگری با پوچ خواندن اظهارات دونالد ترامپ و تئوری‌های بی اساس او نوشت: ترامپ معتقد است که او نه تنها باهوش‌تر از دانشمندان است، بلکه آن‌ها فعالانه در حال طراحی توطئه برای جلوگیری از انتخاب مجدد او هستند. ما به رئیس جمهوری نیاز داریم که به دانشمندان گوش فرا دهد، نه کسی که تئوری‌های توطئه عجیب و غریب را برمی انگیزد.

سندرز در پایان با لحنی تمسخر آمیز تاکید کرد: «نبوغ بسیار پایدار» را باید شکست داد.

در حالی که تقابل دو حزب حاکم در کنگره آمریکا برای تمدید مزایای بیکاری برای ده‌ها میلیون آمریکایی که به علت رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا کار خود را از دست داده اند، همچنان ادامه دارد، آمار‌های جدید نشان می‌دهد ایجاد فرصت‌های شغلی در آمریکا در ماه ژوئیه در مقایسه با ماه قبل به بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته و میزان بیکاری در این کشور به رقم ۱۰.۲ درصد رسیده است.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده در ماه ژوئیه، نرخ بیکاری فعلی که ۱۰.۲ درصد است همچنان از رکود بزرگ اقتصادی تاریخ آمریکا در دهه سی میلادی بالاتر است. نرخ بیکاری برای سیاه پوستان در آمریکا ۱۴.۶ درصد است که نشان می‌دهد نابرابری نژادی در آمریکا در بازار کار نیز به وضوح دیده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان