شما اینجا هستید
بین الملل » عادی سازی روابط با اسرائیل، خروج از اجماع عربی است

به گزارش گروه بین‌الملل بیلبورد چی به نقل از پایگاه خبری آر تی، «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین امروز دوشنبه با ابراز مخالت با «سوء استفاده امارات از مسأله فلسطین برای عادی سازی روابط با اسرائیل» اعلام کرد: گام امارات، خروجی آشکار از اجماع عربی محسوب می شود.

محمد اشتیه در نشست هیئت دولت در رام الله در سخنانی گفت: عادی سازی روابط با اسرائیل بوسیله پیراهن عثمان فلسطین، امری مردود است و موضوع الحاق و توقف آن، به سبب استواری موضع فلسطین بوده است؛ نه چیزی دیگر.

او در ادامه افزود: سخن از فلسطین و آنچه می پذیرد و آنچه را رد می کند، مرتبط با سران فلسطین است که محمود عباس آن را نمایندگی می کند.

اشتیه با اشاره به برجام نیز گفت: نباید احتمال بازگشت دولت آتی آمریکا (به برجام) سبب جنگی عربی به حساب فلسطین شود و نیز پشتیبانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کمپین انتخاباتی اش نباید به حساب ما گذاشته شود. همچنین تقویت زرادخانه امارات از سوی تجهیزات آمریکایی نباید به حساب قدس و فلسطین گذارده شود.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه افزود: ملت امارات از ما هستند و پرچم آنها پرچمی عربی است و مخالفت ما با عادی سازی روابط، از محبت ما به مردم امارات کم نمی کند. اقدام امارات، خروجی آشکار از اجماع عربی بود و در صورتی که کشورهای عربی موضعی دیگر در قبال طرح صلح عربی داشتند، می بایست در اتحادیه عرب مورد بحث قرار می گرفت و بر آن توافق صورت می گرفت.

گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه از دستیابی امارات و رژیم صهیونیستی به توافقی برای عادی سازی روابط خبر داد و مدعی شد این توافقی تاریخی به حساب می‌آید.

انتهای پیام/

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان