شما اینجا هستید
بین الملل » پیشتازی بایدن در جدیدترین نظرسنجی انتخاباتی

به گزارش گروه بین‌الملل بیلبورد چی به نقل از هیل، تازه‌ترین نظرسنجی که به صورت مشترک از سوی «وال‌استریت ژورنال» و «ان‌بی‌سی نیوز» برگزار شد، نشان می‌دهد جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه خود، ۹ درصد پیش افتاده است. نتایج این نظرسنجی سراسری است و برگرفته از نتایج نقاط مختلف آمریکاست.

 ۵۰ درصد از رای دهندگان، معاون رئیس جمهور سابق را به عنوان گزینه خود در انتخابات ریاست جمهوری آتی انتخاب کردند. در حالی که فقط ۴۱ درصد از آمریکایی‌ها، حمایت خود از دونالد ترامپ را اعلام کرده‌اند. این یافته‌ها نشانگر تغییر کمی در آرای عمومی رای‌دهندگان است، چراکه در ماه ژوئیه بایدن ۱۱ درصد نسبت به دونالد ترامپ پیش بود.

۴۹ درصد از رای دهندگان گفتند بایدن برای رسیدگی به بحران فعلی سلامت در آمریکا گزینه مناسب‌تری است، در حالی که فقط ۳۳ درصد نظر مشابه‌ای نسبت به ترامپ داشتند. بایدن همچنین در خصوص مدیریت مسائل عدالت نژادی، ۲۴ درصد از ترامپ پیش است.

البته هنوز هم بخش قابل توجهی از مردم آمریکا معتقدند که راهکارهای دونالد ترامپ در حوزه اقتصادی بسیار موثر بوده و موجب پیشرفت آمریکا شده است.

به عقیده کارشناسان، بی‌توجهی دونالد ترامپ به شیوع ویروس کرونا در ابتدای شیوع و همچنین دامن زدن به نژادپرستی در آمریکا از جمله مهمترین مسائلی بوده که در آستانه انتخابات از محبوبیت ترامپ کاسته است. هرچند که دونالد ترامپ مدعی است نتیجه نظرسنجی‌ها دروغ است و وی آن ها را قبول ندارد.

انتهای پیام/

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان