دهمین ناوگروه صلح و دوستی خزر به کشور بازگشت - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » دهمین ناوگروه صلح و دوستی خزر به کشور بازگشت

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، معاون هماهنگ کننده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش عصر چهارشنبه در مراسم استقبال از ناوگروه صلح و دوستی اعزامی به کشور روسیه اظهار کرد: در گذشته کشورهای دیگر تعیین کننده حضور یگان‌های نظامی ما در خزر بودند اما به برکت اقتدار انقلاب اسلامی در منطقه امروزه ایران کشور تعیین کننده است.

ناخدا یکم حمید قنبری با اشاره به اعزام هشتاد و چهارمین ناوگروه در جنوب همزمان با اعزام‌این ناوگروه به روسیه افزود: در آینده نزدیک ناوگروه دیگری عازم مسابقات جام دریا می‌شود.

وی با بیان اینکه این ناوگروه‌ها حامل پیام صلح و دوستی به کشورهای همسایه هستند، گفت: رعایت شعائر اسلامی از جمله ویژگی‌هایی است که نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران را از سایر ارتش‌های جهان متمایز می‌کند.

ناخدا یکم قنبری اضافه کرد: نیروهای ارتش جمهوری اسلامی در خارج از مرزهای کشور نیز بر مبانی اعتقادی اسلام و اصول اخلاقی پایبند هستند.

گفتنی است، دهمین ناوگروه رزمی، آموزشی نیروی دریایی ارتش هفتم‌مرداد ماه امسال با هدف شرکت در رژه دریایی جمهوری فدراتیو روسیه عازم این کشور شده بود که پس از انجام مأموریت شش روزه عصر امروز وارد کشور شده و در ناوگان شمال نیروی دریایی پهلو گرفت.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان