هواپیمای «پلوسی» وارد حریم هوایی چین شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » هواپیمای «پلوسی» وارد حریم هوایی چین شد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی، در ادامه تنش‌آفرینی های واشنگتن علیه پکن، هواپیمای حامل «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با نقض سیاست «چین واحد»، وارد حریم هوایی چین شد.

خبرگزاری اسپوتنیک و شبکه تلویزیونی راشا تودی هم اکنون به صورت همزمان این خبر را رسانه ای کردند.

به گزارش اسپوتنیک، جت های جنگنده نیروی هوایی جزیره تایوان هم اکنون اسکورت هواپیمای ویژه دولت آمریکا را برعهده دارند که گمان می رود حامل نانسی پلوسی باشد.

به گزارش شبکه تلویزیونی راشا تودی، پرواز ادعایی نانسی پلوسی توسط هواپیماهای نظامی تایوانی اسکورت می شود. در فرودگاه «سونگشان» واقع در جزیره تایوان، طبق گزارش‌ ها، تور استتاری از سلاح‌ های ضدهوایی برداشته شده است.

«اینتل ریپابلیک» هم اکنون خبر داد: چین حریم هوایی خود را در مسیر تنگه تایوان به روی هواپیماهای غیرنظامی بست. این در حالیست که سیستم های دفاع هوائی در فرودگاه تایپه – یعنی محل فرود احتمالی نانسی پلوسی- به حالت آماده باش درآورده است.

تعداد زیادی جنگنده چینی از شهر جانگجو به پرواز درآمده و در حال حرکت به سمت استان فوجیان نزدیک جزیره تایوان هستند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جنگنده های سوخو ۳۵ نیروی هوایی ارتش ملی آزادی چین به تنگه تایوان اعزام شدند.

برخی رسانه ها هم اکنون با انتشار ویدئوی ادعا کردند که در شهر فوجیان چین نزدیک تایوان، صدای آژیر هشدار به گوش می رسد.

رسانه سعودی العربیه نیز خبر داد: هواپیمای «پلوسی» بر فراز فرودگاه تایپه قرار دارد. شبکه تلویزیونی راشا تودی این خبر را تأیید کرد.

پیشتر نیز اعلام شده بود که فرودگاه «سونگشان» در شهر تایپه واقع در جزیره تایوان آماده استقبال از «نانسی پلوسی» رییس مجلس نمایندگان آمریکا است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان