مفقود شدن ۳ نفر در جریان سیلاب الیگودرز/ امداد رسانی بهسلسله - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
حوادث » مفقود شدن ۳ نفر در جریان سیلاب الیگودرز/ امداد رسانی بهسلسله

مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار بیلبورد چی در سخنانی با اشاره به آخرین خبرها از وقوع سیلاب در لرستان اظهار داشت: مجدد سامانه بارشی که در جو استان فعال بود، در منطقه شرق، جنوب شرق و به خصوص در شهرستان الیگودرز شروع به بارش کرد.

وی با بیان اینکه در پی بارش‌های رگباری و نقطه‌ای که پیش بینی می‌شد و هشدارها نیز در این رابطه از قبل داده شده بود متأسفانه راه ارتباطی ۱۳ روستا در بخش «ماهرو» الیگودرز قطع شد عنوان کرد: با همت نیروهای راهداری جاده دسترسی ۱۰ روستا بازگشایی و راه سه روستا هم در حال بازگشایی است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با تاکید بر اینکه همچنین برق بخش «ماهرو» قطع شده بود که هم اکنون وصل شده است بیان داشت: کانال آبرسانی در بخش «چکان» نیز دچار آسیب شد و جاده این منطقه نیز برای بار سوم مسدود و راه ارتباطی ۱۷ خانوار عشایری در این منطقه قطع شد.

پازوکی تصریح کرد: امداد رسانی به این خانوارها در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه از روز گذشته دو دستگاه آب رسان در منطقه مستقر شده است افزود: ۱۴ هزار لیتر آب بسته بندی بین عشایر توزیع شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه ۱۲ خانوار در بخش «قالی کوه» در بخش «ذلقی» الیگودرز دچار سانحه شدند گفت: امداد رسانی به این خانوارها انجام شده و آنها در یک منطقه امن نگهداری شده‌اند تا فردا به محض اینکه امکان امداد رسانی از طریق هوایی انجام شد به مکان مناسبی منتقل شوند.

پازوکی با تاکید بر اینکه متأسفانه علیرغم همه هشدارهای صادر شده، در همان بخش «سردره» که روز گذشته شاهد تعدادی فوتی بودیم، سه نفر دیگر دوباره مفقود شده‌اند افزود: به دلیل عدم ارتباط تلفنی، اطلاعی از سرنوشت آنها نداریم.

وی بیان داشت: دو تیم امداد و نجات در حال حاضر به منطقه اعزام کرده‌ایم تا با توجه به عدم ارتباطی که داریم به صورت حضوری بتوانند از سرنوشت این سه نفر اطلاعی پیدا کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه از روز گذشته در شهرستان سلسله بارش باران در شروع شد گفت: امداد رسانی در این منطقه نیز در حال انجام است.

پازوکی با اشاره به اینکه پیش بینی شده که فردا و پس فردا این سامانه بارشی در منطقه فعال باشد گفت: امیدواریم که دیگر شاهد خسارت در استان نباشیم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان