ثبت ۱۴۰ نفر مصدوم در حوادث کار استان اردبیل - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
حوادث » ثبت ۱۴۰ نفر مصدوم در حوادث کار استان اردبیل

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، علیرضا فرخی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه بررسی و تشریح برنامه‌های این اداره اظهار کرد: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی در سه ماهه اول امسال ۱۴۰ نفر در اثر حوادث ناشی از کار در این استان مصدوم شدند که در این مدت چهار نفر در حوادث ناشی از کار جان باختند که سه نفر آنها مرد و یک نفر زن هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۳۳ نفر مرد و هفت نفر زن هستند، گفت: حوادث ناشی از کار حوادثی هستند «که در حین انجام وظیفه و به سبب آن، برای بیمه شده اتفاق می‌افتد و منظور از حین انجام وظیفه تمام اوقاتی است که بیمه شده در کارگاه یا مؤسسه وابسته یا ساختمان‌ها و محوطه آن مشغول کار باشد و یا به دستور کارفرما در خارج از محوطه کارگاه عهده دار انجام مأموریتی باشد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل بیان کرد: هرگاه در اثر رعایت نکردن مقررات از سوی کارفرما یا مسؤولان واحد حادثه‌ای رخ دهد، شخص کارفرما یا مسئول مذکور از نظر کیفری و حقوقی در برابر فرد آسیب‌دیده مسئول هستند.

فرخی ادامه داد: بیمه‌شدگان مشمول در صورتی که بر اثر حادثه ناشی از کار مصدوم و یا فوت شوند، تعهدات قانونی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. درمان، پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری در صورت نبود اشتغال به کار و استراحت، پرداخت غرامت نقص عضو، پرداخت مستمری از کارافتادگی جزئی یا کلی ناشی از کار از تعهدات قانونی قابل ارائه به بیمه‌شدگان حادثه دیده ناشی از کار است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان