۳ هزار و ۲۴۸ معلول تحت پوشش بهزیستی شهرستان پارس آباد هستند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » ۳ هزار و ۲۴۸ معلول تحت پوشش بهزیستی شهرستان پارس آباد هستند

صیاد آزاد در گفت‌و گو با خبرنگار بیلبورد چی، اظهار کرد: امسال از ۲۵ تا ۳۱ تیرماه هفته بهزیستی نامگذاری شده و همزمان با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد تأسیس سازمان بهزیستی و با شعار شروعی دوباره برای بهتر زیستن امید می‌رود بتوانیم خدمات را به نحو احسن به جامعه هدف ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۲۴۸ نفر معلول ثبت شده تحت حمایت اداره بهزیستی پارس آباد هستند تصریح کرد: اداره بهزیستی در چهار حوزه توانبخشی، توسعه پیشگیری، مشارکت و اشتغال و مسکن و امور اجتماعی فعالیت دارد.

آزاد با اشاره به اینکه مهمترین رسالت بهزیستی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، گفت: آگاه سازی و اطلاع‌رسانی و آموزش خانواده‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدامات مؤثری با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط انجام شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان پارس آباد با تاکید بر انجام آموزش‌های لازم در راستای پیشگیری از طلاق در بین زوج‌های جوان ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر آموزش‌های پیش از ازدواج با محوریت پیشگیری از طلاق انجام شده است.

وی با با بیان اینکه ۶ مرکز مشاوره در بخش مداخله در کاهش طلاق در شهرستان پارس آباد فعال است، افزود: طی یک سال گذشته ۲۷۱ فقره پرونده طلاق مورد رسیدگی قرار گرفت و تعداد این پرونده‌ها در سه ماهه اول سال‌جاری ۵۱ مورد بوده است.

آزاد در خصوص طرح «مانا» بیان کرد: یکی از برنامه‌های بهزیستی در زمینه مشارکت اجتماعی است که با دعوت از نوجوانان و جوانان در بازه زمانی سه‌ماهه تابستان جهت پر کردن اوقات فراغت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

وی در خصوص طرح غربالگری بینایی کودکان سه تا ۶ سال عنوان کرد: در سال ۱۴۰۰ حدود ۹ هزار و ۸۰۰ کودک در شهرستان پارس آباد غربالگری بینایی شدند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان پارس آباد با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ در حدود ۳ هزار و ۲۰۰ نوزاد زیر سه ماه غربالگری شنوایی شده است، ادامه داد: ۶ تعداد کاشت حلزون و تقویت شنیداری برای نوزادان زیر سه ماه از صفر تا صد به صورت رایگان و به حساب بهزیستی انجام شده است.

آزاد در خصوص میزان مستمری خانواده‌های «زن سرپرست» تحت پوشش بهزیستی اظهار کرد: برای خانواده یک نفری ۴۲۰ هزار تومان، دونفری ۶۰۰ هزار تومان، سه نفری ۸۴۰ هزار تومان، چهار نفری ۱ هزار و ۸۰۰ تومان و پنج نفری و بالاتر یک هزار و ۳۳۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

وی در خصوص اینکه در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان تحت پوشش این اداره ارائه شده است، افزود: سال گذشته ۱۰۳ نفر از مددجویان تحت پوشش اداره بهزیستی تسهیلات خود اشتغالی دریافت کرده‌اند که امسال اعتبار تسهیلات ۱۹ میلیارد تومان می‌باشد که در سه ماه سال‌جاری ۱۰ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان پارس آباد با اشاره به مشارکت بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نقدی و ۱۳۶ میلیون تومان غیرنقدی جهت کمک به جامعه‌ی هدف بهزیستی در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد: در سه ماهه سال‌جاری مشارکت مردم ۱۲۱ میلیون تومان نقدی و غیرنقدی بوده است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان