برنامه ریزی ۵ ساله وزارت علوم برای گسترش خوابگاه های متاهلی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
مدرسه ، حوزه و دانشگاه » برنامه ریزی ۵ ساله وزارت علوم برای گسترش خوابگاه های متاهلی

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از سازمان امور دانشجویان، هاشم داداش پور در نشست با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه نیشابور، اظهار داشت: دانشگاه‌ها برای شتاب در رشد و توسعه همه جانبه باید از ظرفیت خیرین استفاده کنند، هر دانشگاهی جدید التاسیسی که در استفاده از ظرفیت خیرین موفق عمل کرده است، زودتر به بلوغ توسعه‌ای دست یافته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها در موضوع قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت باید پیشرو در جامعه باشند، افزود: جوانی جمعیت از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب اسلامی است و سال‌هاست که از سوی ایشان طرح و متأسفانه مغفول مانده و امروز که این مهم بصورت قانون در آمده، وظیفه همه نهادهای مرتبط است که آن را سرلوحه برنامه خود قرار دهند و از مراکز علمی بعنوان نخبگان جامعه، انتظار بیشتری می‌رود.

داداش پور خوابگاه متاهلی را از جمله برنامه‌هایی که بصورت مشوق می‌تواند در دانشگاه‌ها بکار گرفته شود، نام برد و گفت: ما در وزارت علوم امسال خوابگاه‌های متاهلی را از اولویت‌های اصلی خود قرار داده‌ایم و اقدامات خوبی در برخی دانشگاه‌ها آغاز شده و امیدواریم در بازه زمانی ۵ ساله بتوانیم گام‌های در خور توجهی در این راستا برداریم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تلاش‌هایی که در تابستان در حال انجام و رایزنی است، آغاز سال تحصیلی بدون دغدغه‌ای را در تمام مراکز آموزش عالی شاهد باشیم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان