هوای روز جمعه اصفهان آلوده است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » هوای روز جمعه اصفهان آلوده است

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان، در ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان‌های احمد آباد با شاخص ۱۲۳، باهنر با شاخص ۱۳۵، پروین با شاخص ۱۴۹، فرشادی با شاخص ۱۴۱، فیض با شاخص ۱۱۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۰ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

همچنین شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان جی با میانگین ۱۵۲، خیابان استانداری با ۱۵۷، بزرگراه خرازی با ۱۶۱ و رودکی با ۱۵۱ وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

۶ ایستگاه پایش در خیابان‌های انقلاب، باغ غدیر، دانشگاه، رهنان، کاوه و میرزا طاهر نیز طی ماه گذشته و در شرایط آلودگی شدید هوای اصفهان قطع بوده است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۹۴، مبارکه با شاخص ۹۰ و شاهین شهر با شاخص ۹۹ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان غبار محلی در مناطق مرکزی از جمله شهر اصفهان تا اوایل هفته پیش رو ادامه دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان