«عفو بین الملل» بازداشت‌های خودسرانه در عربستان را بشدت محکوم کرد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » «عفو بین الملل» بازداشت‌های خودسرانه در عربستان را بشدت محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از پایگاه عرب زبان «بالعربیه ۲۰»، سازمان عفو بین الملل بیانیه ای را در خصوص موجب بازداشت ها در عربستان سعودی منتشر کرد. این سازمان در بیانیه خود آورده است: عربستان سعودی همچنان به بازداشت های خودسرانه ادامه می دهد.

بر اساس این گزارش، عفو بین الملل در بیانیه خود خواستار آزادی داماد و فرزندان «سعد الجبری» مقام سابق دستگاه اطلاعاتی سعودی شده است. یک دادگاه سعودی در سال ۲۰۲۰، «عمر» و « سارا» فرزندان سعد الجبری را به زندان محکوم کرده بود.

فرزندان الجبری در ریاض و «سالم المزینی» داماد وی در دبی بازداشت شدند. این درحالی است که سازمان عفو بین الملل پیشتر نیز اعدام های دسته جمعی در عربستان سعودی را به شدت محکوم کرده بود.

این سازمان در بیانیه ای با اشاره به اعدام بیش از ۸۰ نفر توسط عربستان سعودی، اعلام کرده بود که مقامات ریاض باید هرچه سریعتر نسبت به سیاست های خود در زمینه اعدام افراد توضیح داده و چنین اقدامی را متوقف سازند.

با این حال، مقامات عربستان سعودی بدون هیچگونه پاسخگویی به نهادهای حقوق بشری بین المللی، به موج سرکوب های گسترده به ویژه در مناطق شیعه نشین نظیر القطیف و العوامیه ادامه می‌دهند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان