سپاه به ۱۷ هزار روستای کشور آب‌رسانی می‌کند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » سپاه به ۱۷ هزار روستای کشور آب‌رسانی می‌کند

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، سردار علی فدوی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری بیان داشت: این نهاد قانون‌های محکمی را مصوب دارد و همه اقدامات آن در راستای کاری است که زمین مانده است و باید انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه روش کار نیز، روش جهادی است، افزود: ۱۲۵ روستای استان به سپاه لرستان واگذار شده که کار آب رسانی به آنها انجام شود، طی توافقی که با وزارت نیرو داشته‌ایم، به میزانی که نیاز و روستا است، باید در طرح اضافه شود، پیش بینی فرمانده سپاه استان نیز این است که این تعداد به ۳۰۰ روستا برسد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این امر قرار است در کل کشور هم انجام گیرد، امیدواریم بعد از این کاری که در سپاه در حال انجام است، روستایی نداشته باشیم که آب نداشته باشد.

سردار فدوی با بیان اینکه خیلی عجیب است لرستان به عنوان یکی از مراکز آبی کشور، ۳۰۰ روستای آن آب ندارد، معلوم نیست دولت‌های بعد از جنگ چه اقداماتی انجام داده‌اند که این روستاها هنوز آب ندارند؛ ادامه داد: امیدواریم همه روستاها از آب مطمئن، پایدار، بهداشتی و سالم برخوردار شوند.

وی گفت: این کار در سراسر کشور برقرار است و پیش بینی کرده‌ایم که خیلی زودتر از قراری که داشته‌ایم، این امر انجام گیرد و استان‌هایی که زیر ۱۰۰ روستا دارند را تا آخر تابستان، استان‌هایی که زیر ۳۰۰ روستا دارند تا آخر سال و کل پروژه را تا آخر سال آینده عملیاتی خواهیم کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: سایر پروژه‌ها نیز به همین روش اضافه می‌شود، راه روستایی و… از جمله این پروژه‌ها است، علاوه بر اینها در هر جغرافیایی یک سری کارها هست که امکان دارد مخصوص به همان جغرافیا و منطقه باشد، برای اینها نیز تصمیم گیری بر عهده فرمانده سپاه هر استان است.

سردار فدوی گفت: آب رسانی به هفت هزار روستا مورد توافق ما و وزارت نیرو است، این عدد در فاز دوم به ۱۷ هزار روستا خواهد رسید.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان