۳ کارگروه تخصصی در آموزش و پرورش اردبیل تشکیل شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
مدرسه ، حوزه و دانشگاه » ۳ کارگروه تخصصی در آموزش و پرورش اردبیل تشکیل شد

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، کلام‌الله صفری عصر یکشنبه در دیدار جمعی از فرهنگیان و مدیران آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار کرد: اهمیت موضوع آموزش و پرورش به حدی بالاست که ما در قالب سه کارگروه تخصصی سعی می‌کنیم تا کاستی‌ها و نارسایی‌ها را در حوزه تعلیم و تربیت با حضور صاحب نظران، متخصصان، اساتید دانشگاه و نیروهای با تجربه احصا کرده و به تدریج در حل این مشکلات گام‌های جدی برداریم.

وی دغدغه اصلی را ارتقا کیفی نظام آموزش و پرورش اعلام کرد و گفت: ما شرایط مطلوبی را در حوزه تعلیم و تربیت شاهد نیستم و ضروری است با اقدامات جهادی و رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مسیری حرکت کنیم تا کاستی‌ها و نارسایی‌ها به سرعت جبران شده و تقویت این حوزه را شاهد باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با تبریک هفته معلم، برگزاری برنامه‌های متنوع در این هفته را یادآور شد و تصریح کرد: در هفته معلم امسال که بر مبنا و محوریت دانش‌بنیان و برجسته کردن فعالیت‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود، برگزاری نمایشگاه‌ها را در هنرستان‌ها با هدف ترغیب و تشویق دانش‌آموزان به انتخاب رشته فنی و حرفه‌ای شاهد هستیم.

صفری اصلی‌ترین موضوع در تحقق تمدن نوین اسلامی و تحول در نظام تعلیم و تربیت را رویکرد دانش‌بنیان و استفاده از ظرفیت‌های ممتاز در این بخش اعلام کرد و افزود: ما اگر می‌خواهیم انسانی شایسته و متخصص تربیت کنیم باید در آموزش و پرورش تحول ایجاد کنیم که در سند تحول آموزش و پرورش همه این مبانی مورد توجه قرار گرفته است.

وی به تعطیلی ۲۵ ماهه مدارس بر اثر شیوع کرونا اشاره کرد و ادامه داد: ضروری است در این شرایط مجاهدانه همه معلمان، اولیا و دست‌اندرکاران استان آستین بالا زده و سعی کنیم تا کاستی‌ها و نارسایی‌های گذشته را جبران کرده و فرزندانمان را در مسیر تعلیم و تربیت شایسته قرار دهیم.

صفری به موضوع رتبه‌بندی معلمان به عنوان مطالبه به حق آنها اشاره کرد و گفت: در دولت گذشته ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه‌بندی در نظر گرفته شده بود که متأسفانه به دلایل مختلف این امر اجرا نشد ولی با روی کار آمدن دولت سیزدهم از همان روزهای نخست اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان مورد توجه قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: با تدوین آئین‌نامه در وزارت آموزش و پرورش بررسی آئین‌نامه در کمیسیون اداری، استخدامی هیئت دولت در حال نهایی شدن است و تا ۲ ماه آینده برای همه شاغلان و معلمان احکام جدید صادر خواهد شد.

صفری اعتراض بازنشسته‌ها را نسبت به موضوع همسان‌سازی به حق دانست و اظهار کرد: در پنج مرحله این موضوع پیگیری شده و امیدواریم با توجه ویژه دولت و سایر دستگاه‌ها بازنشستگان نیز از مزایا و حقوق مناسب بهره‌مند شوند.

وی رتبه‌بندی معلمان را در پنج رتبه یادآور شد و تصریح کرد: معلمان نباید نگرانی از بابت صدور احکام و اجرای این قانون داشته باشند، چرا که این قانون شامل همه معلمان می‌شود.

صفری در ادامه ضرورت تحول در همه ابعاد آموزش و پرورش را یادآور شد و گفت: ۲۵ درصد مدارس استان در مرحله تخریب و بازسازی قرار گرفته به طوری که ۱۶۰ مدرسه در مرکز استان جز مدارس فرسوده و تخریبی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل ضرورت برچیدن ۶۰ کانکس را در مجموعه آموزش و پرورش یادآور شد و افزود: باید از همه ظرفیت‌های دولتی و بخش خصوصی برای بهبود فرآیند آموزش و پرورش و اجرای سند تحول استفاده کنیم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان