بکارگیری امکانات دانشگاه آزاد در راستای حل مسائل استان‌ها - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » بکارگیری امکانات دانشگاه آزاد در راستای حل مسائل استان‌ها

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه کارگروه مسأله جمعیت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان دستگاه‌های ذیربط، کارشناسان و متخصصان جمعیت‌شناسی و آسیب‌شناسی اجتماعی به صورت مجازی برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با بیان اینکه نباید با آسیب‌های اجتماعی و مساله جمعیت احساسی برخورد شود، گفت: در این زمینه باید افراد جمعیت شناس با اطلاعات دقیق به حل مساله جمعیت در استان ایلام کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی در هر استان یک مسأله اجتماعی در نظر گرفته شده تا دانشگاه به عنوان یک کنش‌گر فعال اجتماعی نقش‌آفرینی داشته باشد، خاطرنشان کرد: در استان ایلام مسأله کاهش جمعیت به عنوان نقطه شروع در نظر گرفته شده است. تشکیل این جلسات با حضور مسئولان استانی و رصد مسأله جمعیت توسط متخصصان امر از ضروریات است، در این زمینه باید مسئولان با نگاه دقیق و رو به جلو به مسائل اجتماعی بپردازند.

وی با اشاره به ضرورت نگاه چندوجهی به مسائل آسیب‌های اجتماعی، خاطرنشان کرد: نباید به این موضوع فقط از دیدگاه اقتصادی یا صرفاً فرهنگی بررسی شود، بلکه باید انواع تحولات فرهنگی، اجتماعی و فناورانه برای حل مسأله در نظر گرفته شود.

طهرانچی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی فقط به دنبال حل مسأله اجتماعی نیست و لازم است در استان‌ها به عنوان یک حلقه وصل بین نهادها و ادارات دیگر عمل کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: رسالت اجتماعی دانشگاه بسیار جدی است و باید تخصصی، دقیق و مخلصانه به دنبال حل مسأله باشیم. تشکیل این جلسات با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی و پیگیری مسائل مطرح شده قطعاً به بهبود شرایط استان کمک خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید با نگاه دقیق و علمی به حل مسئله پرداخت، گفت: باید برای حل مسائل گروه تشکیل شود و تحقیقات مناسب صورت گیرد و در صورت دستیابی به نتیجه مناسب، از آن حمایت شود تا نتیجه کارها در راستای توسعه و آبادانی استان باشد.

طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه نقطه امید ملت است، گفت: از آنجا که دانشگاه آزاد اسلامی توسط مردم و با حمایت آنها ساخته شده، آجر به آجر ساختمان‌ها و فضاهایی که در دانشگاه آزاد اسلامی ساخته شده در اختیار مردم است و تمام این امکانات در راستای حل مسائل استان و مردم به کار گرفته می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: باید نخبگان به کمک حل مسأله در استان ایلام بیایند، چرا که از آنها برای رفع مشکلات مردم بیشتر انتظار می‌رود و اگر قرار است، تحولی در ایلام صورت گیرد، باید پرچمدار آن اعضای هیأت علمی توانمند دانشگاه آزاد اسلامی باشند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان