حمایت از فلسطین دفاع از منافع امت اسلامی است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » حمایت از فلسطین دفاع از منافع امت اسلامی است

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با گرامیداشت روز قدس، اظهار داشت: از مردم شهرستان دیر که به عنوان یک وظیفه دینی، اسلامی و انسانی و با زبان روزه در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند، تشکر می‌کنم.

امام جمعه دیر افزود: امروز ما با این گام‌های استوار و مشت‌های گرده کرده و شعارهای کوبنده و ضد استکباری و صهیونیستی باعث خشم دشمنان اسلام شدیم و این قدم‌ها در نامه عمل ما ثبت خواهد شد.

وی ادامه داد: بر این آگاهی و هوشیاری و موقعیت شناسی شما که به نوعی لبیک به ندای قرآن و پیامبر و ائمه معصومین و امام و رهبری است درود می‌فرستیم.

حسینی با تاکید بر اینکه انسان مسلمان باید غیرت دینی داشته گفت: دفاع از مقدسات و سرزمین‌های اسلامی مسلمانان وظیفه دینی ما است و ما با حضور خود در راهپیمایی روز قدس نسبت به ملت مظلوم فلسطین احساس مسئولیت کرده‌ایم.

وی یادآور شد: کسانی فریاد دفاع از حقوق بشرشان گوش فلک را پر کرده است، چرا نسبت به ظلم به ملت فلسطین و حرمت شکنی به مقدسات دو میلیارد نفر از مسلمان سکوت مرگبار کرده‌اند.

خطیب جمعه دیر تاکید کرد: دفاع از فلسطین و سرزمین‌های اسلامی و مبارزه با غده سرطانی اسرائیل در قلب جهان اسلام نه تنها دفاع از یک ملت بلکه دفاع از منافع امت اسلامی است.

در مقابل این غده سرطانی باید بایستیم

وی افزود: ما در مقابل این غده سرطانی باید بایستیم و آنها را از دسترسی به سرزمین‌های اسلامی بازداریم در آنجایی که هستند محبوس کنیم که با این انتفاضه‌های پی در پی ملت فلسطین و حمایت جمهوری اسلامی از مقاومت فلسطین اینها امروز در حالت دفاعی قرار دارند.

حسینی ادامه داد: امروز اگر می‌بینید که رژیم صهیونیستی با کشورهای مرتجع عربی ارتباط قرار می‌کند از سر ضعف و استیصال و درماندگی است.

وی عنوان کرد: امروز ملت مسلمان فلسطین گوشش به کشورهای مرتجع عربی که از پشت آرمان ملت فلسطین را زیر پا می‌گذارند، بدهکار نیست و رژیم صهیونیستی هم نمی‌تواند پناهگاهی برای این کشورهای مرتجع باشد.

حسینی تاکید کرد: امروز صهیونیست‌ها در داخل دچار چالش‌های فراوانی هستند، از سویی در بحث مهاجرت معکوس و اقتصادی مشکلات زیادی دارند و از سوی دیگر عملیات استشهادی در سرزمین‌های اشتغالی خواب و آرامش را از چشم صهیونیست‌ها گرفته است.

وی بیان کرد: همان طوری که مقام معظم رهبری فرمودند این رژیم در معرض سقوط قطعی و رو به نابودی است.

خطیب جمعه دیر درباره دستاوردهای روز جهانی قدس، گفت: امام راحل با این ابتکار ارزشمند خود توانست مسئله فلسطین را به عنوان یک مسئله نه تنها اسلامی بلکه جهانی مطرح کند.

وی افزود: این اقدام ارزشمند امام امروز آثار و برکات خود را نشان داد مخصوصاً جهاد مداوم سردار رشید سپاه اسلام در تقویت جبهه مقاومت فلسطین و لبنان امروز ثمر داده است.

حسینی ابراز کرد: امروز موشک‌های حماس و جنبش جهاد اسلامی عرصه را بر رژیم صهیونیستی تنگ کرده است.

وی اظهار کرد: امروز همه ملت فلسطین گزینه مقاومت را انتخاب کرده‌اند و این چیزی است که رژیم صهیونیستی و حامیان جنایتکارش را به وحشت انداخته است.

امام جمعه دیر گفت: در آینده‌ای نزدیک شاهد آزادسازی سرزمین‌های اسلامی و قدس شریف و مسجد الاقصی خواهیم بود.

لزوم تقویت وحدت در شوراها

وی با تبریک روز شوراهای اسلامی شهر و روستا، خاطرنشان کرد: اعضای شوراهای اسلامی با وحدت و انسجام بیشتر و همفکری بیشتر با مردم ارتباط داشته و برای رفع مشکلات آنها تلاش کنند.

حسینی درباره روز خلیج فارس، بیان داشت: باوجود تبلیغات و تحریف‌های دشمن این خلیج فارس بوده و تا ابد به کوری چشم دشمنان خلیج فارس ماندگار خواهد بود.

امام جمعه دیر با اشاره به روز جهانی کار و کارگر خواستار پرداخت به موقع حقوق و امنیت شغل این قشر شد و تاکید کرد: باید از عزیزانی که با ما تماس می‌گیرند و از عدم پرداخت حقوق چندماهه خود گلایه دارند عذرخواهی کنیم.

وی افزود: جمعه گذشته در مطالبات این عزیزان را در خطبه‌ها بیان کردیم اما مسئولین مربوطه ناراحت شدند.

حسینی ادامه داد: برخی از کارکنان بیمارستان دیر چند ماه است حقوق نگرفته‌اند؛ این عزیزان مسلمان و روزه دار و بچه دارند و باید فکری برای آنها شود و بنده وظیفه شرعی خود می دانم که این مسائل را بگویم.

وی با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم، گفت: تکریم و تجلیل از معلمان به فرهنگ عمومی تبدیل شود و نسبت به حقوق و معیشت این عزیزان توجه و کرامت آنها حفظ شود.

حسینی با بیان اینکه امسال میزان فطریه برای کسانی که سال خمسی دارند مبلغ ۴۰ هزار تومان است، یادآور شد: در شهرستان دیر به ۱۰۰ دستگاه یخچال و ۲۰۰ دستگاه کولر گازی برای مددجویان کمیته امداد نیاز است که اگر هر خانواده فطریه یکی از اعضای خود را به این امر اختصاص دهد این مشکل حل خواهد شد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان