زیرساخت‌های آموزشی و درمانی در خارگ تقویت می‌شود - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » زیرساخت‌های آموزشی و درمانی در خارگ تقویت می‌شود

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، صالح رحیمی سه‌شنبه‌شب در نشست با مدیران دستگاه‌های اجرایی در جزیره خارگ اظهار داشت: جزیره خارگ برای استان بوشهر و علی الخصوص شهرستان بوشهر دارای اهمیت ویژه ای است.

وی افزود: سیستم سرمایشی مدارس جزیره خارگ به روز خواهد شد و شش دستگاه کولر به آموزش و پرورش خارگ تخصیص داده خواهد شد. در راستای ساخت مدرسه شهید مطهری جلسه‌ای با محوریت بخشداری خارگ بین اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر و پتروشیمی خارگ برگزار خواهد شد.

فرماندار بوشهر تصریح کرد: در حوزه پروژه‌های صیادی جزیره خارگ با هماهنگی شیلات استان بوشهر به زودی برای تسریع اجرای این پروژه با مدیران ارشد شیلات کشور مکاتبه خواهد شد.

رحیمی خاطرنشان کرد: در حوزه تردد دریایی اهالی صبور جزیره خارگ با هم افزایی و همگرایی نماینده شهرستان بوشهر، گناوه و دیلم مسئولان ارشد وزارت نفت و همچنین مسئولان ارشد استان بوشهر اقدامات بسیار مناسبی صورت گرفته و ظرفیت تردد دریایی در جزیره خارگ افزایش خواهد یافت.

فرماندار شهرستان بوشهر گفت: تجهیزات دندان پزشکی جزیره خارگ طی هفته آینده وارد این جزیره و در مرکز دهان و دندان این جزیره نصب خواهد شد. در حوزه اعزام بیماران خارگی این موضوع به صورت ویژه و با قید فوریت با متولیان امر در هفته آینده برگزار خواهد شد.

رحیمی افزود: اهالی شریف جزیره خارگ می‌توانند در عالی شهر در طرح ملی مسکن صاحب خانه شوند، در این زمینه طی هفته آینده اطلاع رسانی در سطح جزیره صورت خواهد گرفت. همچنین وام دو میلیارد ریالی برای ساخت مسکن در این جزیره به اهالی شریف این جزیره تخصیص خواهد یافت.

فرماندار بوشهر در پایان یادآور شد: خدمت به اهالی صبور جزیره در سر لوحه خدمتگزاران شما در دولت سیزدهم است و با تمام توان در رفع مسائل و مشکلات جزیره خارگ اهتمام خواهیم داشت.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان