افزایش دمای هوا در گیلان/ هشدار سطح زرد صادر شده است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » افزایش دمای هوا در گیلان/ هشدار سطح زرد صادر شده است

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار بیلبورد چی با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده عبور جریانات کم و بیش ناپایدار از منطقه است.

وی افزود: بر همین اساس برای برخی ساعات ابرناکی، وزش باد، بعضی نقاط رگبار باران و رعد و برق و تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه به تدریج از جمعه با جنوبی شدن جریانات سطح زمین و تقویت تدریجی آن برای روزهای آینده وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه تا اواسط هفته آینده روند افزایش دما مورد انتظار است، گفت: از اواخر وقت یکشنبه تا دوشنبه وزش باد شدید یا موقتی خیلی شدید در برخی از نقاط پیش بینی می‌شود.

دادرس با اشاره به اینکه به تدریج از امروز تا فردا شرایط برای گسترش گرد و خاک از سمت عرض‌های جنوبی به استان گیلان وجود دارد، تصریح کرد: برای امروز نیز آسمان اکثر مناطق استان گیلان کمی تا نیمه ابری گاهی ابری و مه آلود همراه با رگبار باران و رعد و برق و وزش باد به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه دریا طی سه روز آینده با ارتفاع موج ۵۰ سانتیمتر برای فعالیت‌های دریانوردی مناسب است، افزود: از بعد از ظهر جمعه تا اواسط هفته آینده با تقویت جریانات جنوبی، آسمان گیلان، صاف و آفتابی بوده و در مناطق کوهستانی نیز وزش باد گرم پیش بینی شده است.

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به افزایش دمای هوای استان، گفت: در این مدت دمای هوا در مناطق جلگه‌ای بین ۵ تا ۱۰ درجه افزایش می‌یابد.

وی به صدور هشدار سطح زرد در استان گیلان اشاره و اضافه کرد: آسیب به سازه‌های سست، گلخانه‌ها و تابلوها و بنرهای تبلیغاتی، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع، شکستن شاخه درختان، احتمال وقوع آتش سوزی، کولاک و بهمن در مناطق مستعد دور از انتظار نبوده و دستگاه‌های خدماتی باید خود را برای بروز هر گونه بحران و حوادثی آماده کنند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان