شما اینجا هستید
سلامت » برقراری ۸۵۰ هزار تماس تلفنی با مرکز پیام اورژانس چهارمحال و بختیاری

به گزارش گروه استان های بیلبورد چی از شهرکرد، محمد حیدری مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: پارسال ۴۲ هزار مأموریت از سوی تکنسین‌های اورژانس این مرکز انجام که از این تعداد ۱۰ هزار مورد آن مربوط به تصادفات و مابقی غیر تصادفی بود.

او افزود: در بین مأموریت‌های مربوط به حوادث غیر تصادفی در سال گذشته، امداد رسانی به بیماران قلبی و عروقی و پس از آن بیماران تنفسی بیشترین آمار را به خود اختصاص می‌دهد.

 

حیدری اضافه کرد: در استان شش ماهه اول سال حوادث غرق شدگی و در نیمه دوم سال امداد رسانی به مسمومیت‌ها با گاز منوکسید کربن بیشترین آمار ماموریت‌های ویژه‌ اورژانس ۱۱۵ را به خود اختصاص می‌دهد.

او ادامه داد: پارسال ۴۹ مورد امدادرسانی در حوادث غرق شدگی و ۲۲۳ مورد خدمات دهی در مسمومیت‌ها در استان به ثبت رسید.

حیدری با اشاره به انجام قریب به ۸۵۰ هزار تماس با مرکز پیام استان در سال گذشته افزود: از این تعداد ۱۵۰ هزار مورد مزاحمت تلفنی بوده است.

او در مقایسه آمار چهار ماهه خدمات این مرکز در سال ۹۸ و سال جاری اظهار داشت: در چهار ماه اول پارسال، ۱۵ هزار مأموریت و در مدت مشابه آن در سال جاری، ۱۳ هزار مأموریت از سوی تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ استان انجام شده است.

حیدری ادامه داد: در مدت مذکور تعداد مأموریت‌های تصادفی در سال گذشته سه هزار و ۵۰۰ و در سال جاری دو هزار و ۵۰۰ مورد بوده است.

انتهای پیام/ف

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان