شما اینجا هستید
متفرقه » هشدار هواشناسی سمنان درباره باد شدید و رگبار پراکنده

به گزارش گروه استان های بیلبورد چی از سمنان، مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: فعالیت سامانه ناپایدار از امروز بارش‌های پراکنده و باد شدید و بسیار شدید به همراه دارد.

او افزود: نوع مخاطره سامانه بارشی کنونی، بارش‌های پراکنده باران، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و بسیار شدید، مه آلودگی و نوسان دمایی پیش‌بینی می‌شود.

ایرج مصطفوی ادامه داد: منطقه اثر این سامانه نیز در غالب نقاط، با شدت بیشتر در نیمه شرقی به صورت وزش باد شدید و بسیار شدید خواهد بود و سرعت وزش باد طی روز‌های دوشنبه، تا جمعه وزش باد در جهت باد غالب شمالی تا شرقی افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با بیان اینکه رگبار و رعد و برق دیگر اثر سامانه ناپایدار کنونی است ابراز داشت: در برخی نقاط و با شدت بیشتر در ارتفاعات و نواحی شمالی استان سمنان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب رگبار دور از انتظار نیست.

او بیان کرد: شرایط جوی امروز استان سمنان به صورت بارش در ارتفاعات استان و به صورت رگبار‌های پراکنده گاهی با رعد و برق و در ساعات بعد از ظهر و شب پیش بینی می‌شود و فردا و پس‌فردا با تقویت فعالیت سامانه بارشی، بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق خواهد بود و شدت بارش‌ها در ارتفاعات افزایش خواهدیافت.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان اضافه کرد: از چهارشنبه تا جمعه بارش‌ها بیشتر در ارتفاعات و به صورت رگبار‌های پراکنده گاهی با رعد و برق و در ساعات بعد از ظهر و شب پیش بینی می‌شود.

ایرج مصطفوی گفت: اصلی‌ترین مخاطره سامانه ناپایدار کنونی احتمال آبگرفتگی و جاری شدن رواناب به صورت محلی و نقطه‌ای به علت رگباری بودن بارشها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، امکان آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه ها، امکان سقوط تابلو‌های تبلیغاتی و اشیای سبک و شکستن سرشاخه‌های درختان و در برخی نقاط کاهش دید افقی است.

او تاکید کرد: خودداری از تردد و توقف درکنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها و پرهیز از رفتن به ارتفاعات، محکم کردن سازه‌های موقت و تابلو‌های تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، پرهیز از تردد و توقف زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌های در حال ساخت به دلیل احتمال سقوط شاخه‌ها و مصالح ساختمانی، مهمترین توصیه‌های هواشناسی است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به اینکه زمان پایان فعالیت سامانه اخیر اواخر وقت شنبه خواهد بود، گفت: بیشینه دمای هوای شهر سمنان امروز ۳۸ و کمینه ۲۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود و دمای هوا فردا در بیشتر نقاط استان یک تا ۲ درجه افزایش می‌یابد.

انتهای پیام / م

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان