شناسایی بالغ بر ۸۰ هزار معلول در خوزستان - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » شناسایی بالغ بر ۸۰ هزار معلول در خوزستان

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، مهران کریمیان بعد از ظهر امروز سه شنبه ضمن دیدار با حجت الاسلام «سیدمحمد عبدالنبی موسوی فرد» نماینده ولی فقیه در خوزستان از شناسایی بالغ بر ۸۰ هزار معلول در استان خبر داد و اظهار کرد: یک هزار هزار مؤسسه و مرکز غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی خوزستان فعالیت می‌کنند.

سرپرست اداره بهزیستی خوزستان افزود: همچنین ۳۲ هزار خانوار بی سرپرست و آسیب دیده تحت پوشش بهزیستی خوزستان هستند که از خدمات مختلف این نهاد بهره مند می‌شوند.

وی بیان کرد: حدود ۴ هزار معلول، سالمند، کودک بی سرپرست یا بد سرپرست و آسیب دیده اجتماعی در ۱۲۰ مرکز شبانه روزی بهزیستی خوزستان نگهداری و به آنها خدمات مختلف توانبخشی و مراقبتی ارائه می‌شود.

اعطای تسهیلات

کریمیان خبر داد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون به ۶۵۰ خانوار تحت پوشش و در مجموع ۳۰۰ میلیارد ریال کمک‌های بلاعوض مسکن بین ۳۰۰ -۵۰۰ میلیون ریال به هر خانوار و به ۹۵۰ نفر از افراد تحت پوشش و در مجموع ۸۰۰ میلیارد ریال، به هر نفر مبلغی بین ۵۰۰ تا یک میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی برای راه اندازی مشاغل خرد و کوچک و خانگی پرداخت شده است.

کریمیان افزود: در دو سال اخیر ۱۹۰ مرکز مثبت زندگی در سراسر استان راه اندازی شده که به عنوان بهزیستی‌های کوچک ۲۲ خدمت را در تمام شهرها و دور افتاده‌ترین نقاط استان به جامعه هدف تحت پوشش ارائه می‌کنند؛ همچنین در شهر اهواز نیز ۳۰ مرکز مثبت زندگی در محلات مختلف و حاشیه‌ای راه اندازی شده است.

سرپرست اداره بهزیستی خوزستان گفت: بهزیستی استان آماده راه اندازی میز خدمت در مصلاهای نماز جمعه به منظور پاسخگویی به مشکلات نمازگزاران در روزهای جمعه است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان