عملیات رفع نقص خط انتقال آب سد گاوشان به کرمانشاه از امروز آغاز شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » عملیات رفع نقص خط انتقال آب سد گاوشان به کرمانشاه از امروز آغاز شد

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، منوچهر فخری بعد از ظهر شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی برای تأمین آب شرب شهر کرمانشاه، اظهار کرد: با دستور استاندار کرمانشاه نشست‌های قرارگاه عملیاتی برای تأمین آب شرب شهر کرمانشاه هر هفته با حضور مدیران عضو به صورت منظم برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به بارندگی‌های اخیر در استان کرمانشاه میزان دبی سراب طاق بستان که بخشی از آب شرب شهر کرمانشاه را تأمین می‌کند، افزایش یافته است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به این افزایش این امکان فراهم شده که آب سراب طاق بستان به شکل موقت جایگزین آب سد گاوشان شود و فاز نهایی رفع نقص خط انتقال از طریق این سد عملیاتی شود.

فخری بیان کرد: با هماهنگی‌های که توسط آبفا و آب منطقه‌ای استان کرمانشاه صورت گرفته از امروز عملیات رفع نقص خط انتقال آب سد گاوشان به شهر کرمانشاه آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: طبق اعلام شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه این عملیات احتمالاً ۲ هفته ادامه پیدا کند و طی این مدت برخی محلات دچار مشکلات کم آبی شوند و از مردم تقاضا داریم در این زمینه همکاری کنند تا در تابستان آینده شاهد مشکل کمتری در زمینه تأمین آب شرب باشیم.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با پیگیری‌های استاندار کرمانشاه و سازمان مدیریت استان تا پایان سال مبلغ ۸۵ میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای خط اضطراری تصفیه خانه غدیر کرمانشاه در اختیار آب منطقه‌ای استان کرمانشاه قرار می‌گیرد و این خط اجرایی می‌شود.

فخری همچنین از آغاز عملیات اجرایی حفر چاه‌های مورد نیاز برای تأمین بخش از آب شرب شهر کرمانشاه توسط آب و فاضلاب استان خبر داد.

وی ادامه داد: هم چنین ۱۱۲ چاه در اختیار ادارات در شهر کرمانشاه از طریق آب منطقه‌ای شناسایی شده‌اند که در صورت نیاز تعداد چند حلقه از آن در اختیار آبفا قرار می‌گیرد تا به شبکه آب شرب شهر کرمانشاه متصل شود.

فخری تاکید کرد: در مجموع با توجه به این اقدامات انجام شده و پیش بینی‌های امیدبخش هواشناسی تابستان سال آینده در مقایسه با سال گذشته شاهد تنش آبی کمتری باشیم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان