شهرستان بدره ظرفیت عمده ای در صنعت گردشگری دارد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سیر و سفر » شهرستان بدره ظرفیت عمده ای در صنعت گردشگری دارد

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حسن بهرام نیا ظهر روز دوشنبه در آیین افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های دهه فجر شهرستان بدره با عنوان این مطلب که بایست مشکل آب، آسفالت، آنتن دهی و سایر حوزه‌های زیرساختی روستای پشته ارشت برای توسعه گردشگری برطرف شود، اظهار داشت: بدره یکی از شهرستان‌های استان ایلام است که ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری و جذب گردشگران خارجی و داخلی دارد.

وی با تاکید بر این مطلب که با توجه به مناطق روستایی مستعد شاهد مهاجرت معکوس خواهیم شد، افزود: به دلیل طبیعت بکر و موقعیت بسیار خوب آب و هوایی طبق گفته اهالی، روستای پشته ارشت شهرستان بدره دارای ۱۰۰ سکنه بوده که به تدریج همه مهاجرت کردند اما در حال حاضر شاهد مهاجرت معکوس و اسکان دوباره ۲۵ خانوار در این روستا هستیم که این روند مثبت باید تداوم یابد.

استاندار ایلام ادامه داد: روستای پشته ارشت بدره دارای پتانسیل گردشگری بوده و از مصادیق بارز بوم گردی به شمار می‌آید و در این راستا نیازمند توجه دستگاه‌های متولی است.

دکتر بهرام نیا تاکید کرد: اگر چنانچه بسیاری از مشکلات حوزه عمرانی و زیرساختی این روستا برطرف شود و امکاناتی در حوزه گردشگری در این فضا استقرار یابد، شاهد ورود گردشگران زیادی به این منطقه خواهیم بود.

وی افزود: امروز ۱۶ طرح در شهرستان بدره کلنگ زنی و به بهره برداری رسید که از این طرح‌ها ۱۰ طرح به بهره برداری و ۶ نیز طرح کلنگ زنی شد.

بر اساس این گزارش برای این تعداد طرح و پروژه اعتباری افزون بر ۹۱۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان