۱.۴ میلیون تن کالا از آذربایجان غربی به خارج کشور صادرشد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » ۱.۴ میلیون تن کالا از آذربایجان غربی به خارج کشور صادرشد

توحید آذربد در گفتگو با خبرنگار بیلبورد چی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه گذشته سال جاری یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالا از استان به خارج کشور صادر شده است، افزود: این میزان صادرات در مقایسه با مدت زمان پارسال ۴۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی ارزش کالاهای صادر شده را ۶۶۳ میلیون دلار اعلام و اضافه کرد: در مدت مشابه پارسال ۴۶۰ میلیون دلار کالا از این گمرکات صادر شده بود که ارزش کالاها در مقایسه با پارسال ۳۲ درصد رشد دارد.

آذربد گفت: این استان دارای ۹ گمرک و ۵ بازارچه مرزی و برخوردار از پنج مرز رسمی با کشورهای ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان است که عبور راه ریلی ایران به اروپا نیز از جمله ظرفیت‌های بی بدیل آن به شمار می‌رود.

وی، با اشاره به اینکه صادرات سایر گمرکات کشور از طریق گمرکات این استان نیز در این مدت دو میلیون و ۷۵۰ هزارتن انواع کالا به ارزش دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بوده است، افزود: ارزش این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۴ درصد افزایش یافته است.

آذربد تصریح کرد: در ۱۰ ماه گذشته یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع کالا به ارزش پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار از پنج پایانه استان ترانزیت شده که این میزان از نظر وزنی ۲۶ و نظر ارزش دلاری ۵۲ درصد رشد داشته است.

ناظر گمرکات آذربایجان غربی اضافه کرد: در این مدت بیش از ۸۱۱ هزار نفر گردشگر و مسافر از پایانه‌های استان تردد کرده اند که این میزان تردد هم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۸۶ درصد افزایش یافته است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان