شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » مجتمع گردشگری سرخه ۵۰۰ شغل ایجاد می‌کند

به گزارش گروه استان های بیلبورد چی از سمنان، محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در جریان بازدید از مجتمع گردشگری سرخه در استان سمنان گفت: اجرای طرح مجتمع فرهنگی-تفریحی-خدماتی و گردشگری سرخه در توسعه منطقه موثر است و باید با سرعت بیشتری ساخت آن ادامه یابد.

او بیان کرد: به زودی شورای فنی در وزارت میراث فرهنگی برای رفع مشکلات این طرح با حضور نمایندگان راه و شهرسازی تشکیل می‌شود تا طرح با حداقل مشکل پیشرفت داشته باشد.

خیاطیان با اشاره به اینکه مشابه طرح مجتمع سرخه در مسیر تهران- مشهد وجود ندارد گفت: جاده‌ای که طرح مجتمع فرهنگی-تفریحی-خدماتی و گردشگری سرخه در حاشیه آن واقع است به دلیل عبور زائران حرم مطهر امام رضا (ع) نیز از ارزش ویژه‌ای برخوردار است.

مهدی جمال مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان نیز با اشاره به اینکه این طرح بزرگ‌ترین مجتمع گردشگری استان خواهد شد گفت: میزان اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این مجموعه بیش از ۴۰ میلیارد تومان است.

او افزود: احداث این طرح به عنوان بزرگ‌ترین طرح گردشگری استان از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری در آذر ۹۷ است.

جمال اجرای این طرح را در ماندگاری و جذب گردشگران در استان سمنان موثر دانست و تصریح کرد: مجتمع فرهنگی تفریحی خدماتی گردشگری سرخه در زمینی به مساحت ۲۴ هزار مترمربع و با زیربنای ۹ هزار و ۲۰۰ مترمربع احداث می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: مجتمع فرهنگی و گردشگری سرخه در بخش گردشگری با ارائه خدمات پذیرایی مانند رستوران و کافه فعالیت می‌کند و کتابخانه، موزه، سالن چندمنظوره، کلاس و کارگاه‌های آموزشی از جمله بخش‌هایی است که در ساخت مجتمع فرهنگی و گردشگری سرخه در نظر گرفته شده است.

او علت انتخاب مکان احداث بزرگ‌ترین مجتمع گردشگری استان در نزدیکی پلیس‌راه سرخه را عبور و مرور جمعیت زیادی از مسافران و زائران از این محور مواصلاتی در این استان عنوان کرد.

انتهای پیام / ر

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان