دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در شیراز آغاز شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
هنر » دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در شیراز آغاز شد

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، رابط استانی جشنواره مردمی عمار در استان فارس، چهارشنبه در آیین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار اظهار داشت: از روز جمعه هشتم بهمن ماه هفته فیلم عمار در سومین حرم اهل بیت آغاز خواهد شد و اکران های مردمی در محلات و مساجد و مدارس و دانشگاه ها مطابق هر سال آغاز می‌شود.

مریم ستوده، رونق بخشی به سینمای انقلاب را از رسالت های ویژه جشنواره مردمی فیلم عمار دانست و گفت: امسال دوازدهمین دوره جشنواره با شعار سینمای مطالبه گر برگزار شد و استان فارس با مستند بلوار اتحاد در این زمینه خوش درخشید.

ستوده با اشاره به موضوعات مختلف آثار ارسالی به جشنواره بیان کرد: این جشنواره از سال ۸۹ آغاز شده و هرسال آثار متنوع این جشنواره در موضوعات مختلف از جمله عمار مدرسه، نقد درون گفتمانی، مدافعان حرم، اقتصاد مقاومتی، ملت قهرمان و… در اختیار اکران کنندگان مردمی قرار می‌گیرد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره اکران کننده شهید فارس شهید قاسم پور به اهمیت نقش اکران کنندگان در رونق جشنواره عمار اشاره کرد و گفت: به راستی اکران کنندگان فیلم عمار در گوشه گوشه شهر شیراز و شهرستان ها و روستاهای فارس کمر همت بسته و به عنوان جهادگر فرهنگی از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کنند. این فعالان گمنام با امکانات شخصی و بصورت داوطلبانه برای روشن شدن چراغ جشنواره در اطراف خود در تلاش هستند.

اجرای گروه سرود دخترانه های پاک و شعرخوانی هادی فردوسی و تقدیر از اکران کنندگان برتر فارس از دیگر بخش های این مراسم بود.

در ادامه برنامه صادق زارع کارگردان مستند بلوار اتحاد که برنده لوح افتخار جشنواره دربخش نقد درون گفتمانی شد، بیان کرد: این مستند پرتره یکی از همشهریان شیرازی است که در کشور مورد استقبال قرار گرفت. مصطفی نوروزی سوژه این مستند، از مطالبه گران شهر شیراز است که برای آباد کردن محله خود مسیر پرفراز و نشیبی طی کرده اما هیچوقت ناامید نشده است.

او مردم را با مسئولان رو برو کرده تا مشکلات محله را به حداقل برساند.

وی افزود: این مستند توسط بیش از ۴۰۰ هزار نفر در اکران آنلاین دیده شده و از پرمخاطب ترین آثار دوازدهمین دوره جشنواره شد. مستند آورتین هم که از استان فارس به جشنواره رفت، مقام دوم از دیدگاه مخاطب راکسب کرد و جزو پرمخاطب ترین ها بود.

مستند «استراحت بماند» نیز گوشه ای از تلاش بی وقفه یکی از جهادگران استان فارس رابه تصویر می کشد.

به گزارش مهر، مراسم تجلیل از عوامل آثار برگزیده فارس در جشنواره مردمی فیلم عمار مانند مستند «استراحت بماند» و مستند «بلوار اتحاد» و تقدیر از خانواده معزز شهدا پایان بخش این مراسم بود.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان