۱۵ روستای مهاباد همچنان مسدود/ ارتفاع برف به ۳ متررسید - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » ۱۵ روستای مهاباد همچنان مسدود/ ارتفاع برف به ۳ متررسید

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی، محسن خادمی در این زمینه با بیان اینکه با بیان اینکه هشت روستای این شهرستان برای دهمین روز متوالی همچنان در محاصره برف قرار دارند، افزود: تلاش شبانه‌روزی عوامل راهداری برای بازگشایی راه دسترسی روستاهای مسدود همچنان ادامه دارد ولی تداوم کولاک کار بازگشایی آنها را با مشکل مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه راه ارتباطی بیش از ۸۰ روستای این شهرستان که به دلیل بارش برف سنگین از هفته گذشته مسدود شده بود بازگشایی شده است افزود: شب گذشته نیز به دلیل کولاک شدید راه ارتباطی هشت روستای دیگر در منطقه منگور شرقی و غربی در محور مهاباد – سردشت که پیشتر بازگشایی شده بود، دوباره مسدود شد.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد ارتفاع برف در برخی محورهای روستایی را بیش از سه متر اعلام کرد و گفت: هم اکنون در مجموع هشت دستگاه ماشین آلات سنگین که ۲ دستگاه آن متعلق به بخش خصوصی است برای بازگشایی این محورهای روستایی شبانه روز در تلاش است.

وی با بیان اینکه ۶۵ نفر از نیروهای راهداری هم اکنون در محورهای اصلی و فرعی درگیر بازگشایی راه‌های اصلی و روستایی هستند افزود: تاکنون بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تن شن و ماسه برای بازگشایی این راه‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.

خادمی اضافه کرد: در مجموع در طی یکهفته اخیر ۵۵۰ کیلومتر راه روستایی و ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی در این شهرستان برف روبی و نمک پاشی شده است که حدود ۱۵۰ کیلومتر راه روستایی طی ۲ تا چهار بار برف روبی شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد اظهار داشت: تلاش برای بازگشایی مسیرهای روستایی مسدود همچنان ادامه دارد و برای تسریع در روند عملیات از ظرفیت نیروهای بخش خصوصی از جمله ماشین آلات معادن نیز استفاده شده است.

خادمی با بیان اینکه هم اکنون تمام محورهای مواصلاتی شهرستان بازگشایی شده است، اضافه کرد: هم اکنون تردد در محورهای مهاباد به ارومیه، مهاباد به میاندوآب روان بوده ولی در محورهای مهاباد به سردشت و مهاباد به پیرانشهر از طرف پسوه نیاز به زنجیرچرخ است.

وی تاکید کرد: با توجه به کاهش دید افقی، تداوم بارش برف و کاهش دما در محورهای مواصلاتی به ویژه گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به مسافرت کنند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان