مهمانی اعضای دولت انگلیس قبل از خاکسپاری شوهر ملکه - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » مهمانی اعضای دولت انگلیس قبل از خاکسپاری شوهر ملکه

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از اسپوتنیک، دولت انگلیس به خاطر برگزاری دو مهمانی که کارکنان آن در دفتر نخست وزیر این کشور در ساختمان مشهور شماره ۱۰ خیابان «داونینگ» در آستانه تشییع جنازه شاهزاده «فیلیپ» همسر «الیزابت» ملکه انگلیس در ماه آوریل ۲۰۲۱ داشتند، عذرخواهی کرده است.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس در این باره گفت: مایه تاسف عمیق است که این اتفاق در یک عزاداری ملی رخ داده است و شماره ۱۰ به خاطر آن از کاخ (باکینگهام) عذرخواهی کرده است.

افشای این مسئله در حالی است که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در روز چهارشنبه گذشته در پارلمان این کشور بابت برگزاری یک مهمانی دیگر دولتش در اواخر ماه مه ۲۰۲۰ و زمانی که محدودیت های شدید به دلیل همه گیری ویروس کرونا در این کشور اعمال شده بود، عذرخواهی کرد.

رسوایی پیرامون مهمانی های یاد شده چند هفته ای است که آشکار شده است و با گزارش رسانه ها مبنی بر اینکه حداقل پنج مهمانی در «داونینگ استریت» (Downing Street) در زمانی که چنین تجمعاتی به دلیل همه گیری ویروس کرونا ممنوع بود، آغاز شده است.

اتهامات موسوم به «پارتی گیت» (partygate) همچنین شامل یک جشن بزرگ در باغ ساختمان شماره ۱۰ همراه با چندین گردهمایی کریسمس است که گفته می شود خود جانسون نیز در آن شرکت کرده است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان