سنای آمریکا تحریم خط لوله گازی روسیه را تائید نکرد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » سنای آمریکا تحریم خط لوله گازی روسیه را تائید نکرد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از اسپوتنیک، مجلس سنای آمریکا لایحه سناتور جمهوری خواه «تد کروز» را که خواستار اعمال تحریم‌هایی علیه شرکت‌های سازنده و راه اندازی خط لوله نورد استریم ۲ بود، رد کرد.

در این ارتباط گفته شده سنای آمریکا روز پنجشنبه موفق به کسب ۶۰ رأی لازم برای تصویب قانون تحریم خط لوله گازی نورداستریم۲ نشد.

مقامات دولت بایدن اوایل این هفته در کنگره آمریکا حضور داشتند و علیه حمایت وتصویب این لایحه به دلیل نگرانی از اینکه این لایحه می‌تواند همکاری بین ایالات متحده و شرکای اروپایی در مذاکرات امنیتی با روسیه را به خطر بیندازد، گفتگو کردند.

دولت بایدن بر این باور است که تحریم‌های خط لوله نورد استریم ۲ آمریکا و متحدان اروپایی اش را از یک گزینه برای استفاده از این خط لوله به عنوان اهرم فشار در مذاکرات با روسیه محروم می‌کند.

علاوه بر این، دولت بایدن هشدار داد که تحریم‌های خط لوله نورد استریم ۲ می‌تواند منجر به افزایش قیمت انرژی روسیه شود که ممکن است بر شرکای اروپایی در طول زمستان تأثیر بگذارد.

«تد کروز» مدت‌هاست که تلاش می‌کند لایحه‌ای را تصویب کند که دولت آمریکا را مجبور به اعمال مجدد تحریم‌های اقتصادی علیه شرکت سازنده خط لوله نورد استریم ۲ کند.

خط لوله نورد استریم ۲ که در سپتامبر سال گذشته تکمیل شد، قرار است گاز روسیه را از طریق دریای بالتیک به آلمان برساند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان