انجام امر به معروف و نهی از منکر نیازمند آموزش است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
مدرسه ، حوزه و دانشگاه » انجام امر به معروف و نهی از منکر نیازمند آموزش است

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری ظهر یک شنبه در جلسه شورای معاونان ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان شمالی، اظهار کرد: نهادینه کردن و ترویج بیش از پیش فرهنگ والا و مترقی امربه‌معروف و نهی از منکر موجب کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود؛ ازاین‌رو باید در این زمینه تلاش ویژه‌ای صورت گیرد.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: تبیین و تعریف جایگاه این دو فریضه در مناسبات مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و دیگر موارد موجب افزایش سلامت اجتماعی است که این مهم باید بر اساس روند و شیوه مشخص انجام پذیرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی آموزش در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر را بسیار مهم دانست و گفت: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید در این زمینه آموزش‌های لازم را ببینند و این فریضه مهم به‌صورت کارشناسی انجام شود تا نتیجه مطلوب را در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر رسالت همگانی است، افزود: باید تلاش کنیم با اجرای درست این فریضه جامعه را سالم نگاه داریم.

حجت الاسلام نوری خاطرنشان کرد: باید در مورد زمینه‌سازی برای اجرای صحیح تذکر لسانی احساس وظیفه کرده و انگیزه خود را در این راه از دست ندهیم؛ بلکه با قدرت و قوت کار ستادی خود را دنبال کنیم.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان شمالی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند آموزش است، بیان کرد: فرهنگ‌سازی حجاب و عفاف نیازمند تعامل مشترک دستگاه‌هاست که در این زمینه و در راستای اشاعه این فرهنگ، گام‌های خوبی در خراسان شمالی برداشته شده است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان