استکبار با جنگ تلفیقی اقتصادی و روانی به دنبال تفرقه است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سیاست » استکبار با جنگ تلفیقی اقتصادی و روانی به دنبال تفرقه است

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، سردار غلام عسگر کریمیان ظهر شنبه در یادواره شهدای معلم تربیت بدنی و سلامت در سالن ولایت سپاه اردبیل اظهار کرد: دشمنان بعد از ناکامی در جنگ رو در رو و همچنین هجمه‌های فرهنگی و تبلیغی مختلف در شرایط کنونی به جنگ ترکیبی و تلفیقی اقتصادی و روانی روی آوردند تا ملت ایران را خسته و ناامید از آینده کنند.

وی تصریح کرد: شیوه‌های مختلفی در این جنگ به کارگیری شده که نمونه بارز آن تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران و همچنین شکستن روحیه مقاومت و ایستادگی ملت در برابر سختی‌ها و دشواری‌هاست که قطعاً با این حربه سعی می‌کنند تا ملت ایران را ناامید نشان دهند.

دبیر کنگره شهدای ستاد یادواره ملی شهدای استان اردبیل گفت: باید همه افراد جامعه به ویژه نسل نوجوان و جوان به این ترفند و شگرد دشمن آگاه بوده و با تسلط کامل سعی کنند با اتحاد و همدلی توطئه دشمن را شکسته و زمینه عزت روزافزون جامعه اسلامی و ملت‌های مسلمان را فراهم کنند.

کریمیان افزود: پیشینه ملت ایران پر از افتخارات در عرصه‌های مختلف به ویژه ۴۳ پیروزی انقلاب اسلامی است و ما به راحتی می‌توانیم از این گنجینه‌های عظیم و تجارب ارزشمند در مسیر پیروزی بهتر و بیشتر استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: قطعاً دشمن در این عرصه نیز ناامید خواهد شد چرا که ملت ایران در صحنه رویارویی با دشمنان تمام توطئه‌های آنها را به خوبی شناخته و سعی می‌کند با تکیه بر توان داخلی تمامی توطئه‌های اقتصادی، فرهنگی، روانی و اجتماعی آنها را خنثی کند.

کریمیان اضافه کرد: در کنار تلاش دولت انقلابی و مردمی برای حل مشکلات اقتصادی و شکستن ابهت تحریم دشمنان، باید در جبهه فرهنگی و روانی نیز تلاش‌ها در جهت شکستن الگوهای نامناسب غربی به ویژه در فضاهای مجازی باشد که ما انتظار داریم معلمان و مربیان در سنگر تعلیم و تربیت نسلی شایسته و منطبق بر آموزه‌های دینی تربیت کنند.

وی حساسیت مقطع کنونی را برای شکستن ابعاد مختلف توطئه‌های دشمنان و ترفند خبیث آنها را یادآور شد و بیان کرد: جبهه مقاومتی که امروز در جهان اسلام شکل گرفته دشمنان را به ستوه آورده و حتی برخی از برنامه‌ریزان و سیاستمداران را به هذیان‌گویی انداخته است.

کریمیان ادامه داد: در شرایط کنونی بهترین ابزار برای مقابله با دشمنان آموزه‌های دینی، فرهنگی و قرآنی است که معلمان و مربیان پرورشی و تربیتی می‌توانند در این ساحه تأثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

دبیر کنگره شهدای ستاد یادواره ملی شهدای استان اردبیل گفت: در کنار اعتلای جایگاه تعلیم و تربیت، در سطح جامعه و خانواده‌ها نیز باید اصول و استراتژی تربیتی مناسب مد نظر قرار گرفته و حرکت‌های ارزشمندی را در جهت اعتلای نسل آینده شاهد باشیم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان