شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » وزارت صمت به دنبال راه اندازی واحد‌های تولیدی نیمه تمام است

به گزارش گروه استان های بیلبورد چی از سمنان، مهدی اصفهانی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه در سمنان با اشاره به تحریم‌های اقتصادی که وی آن‌ها را بدترین نوع تحریم‌ها خواند گفت: علی رغم این تحریم‌ها خوشبختانه در حوزه تولید داخلی اقدامات خوبی در کشور رخ داده است.

او با بیان اینکه اولویت‌های اصلی وزارت ساخت داخل، راه اندازی واحد‌های نیمه تمام و تکمیل آنها، جلوگیری از واردات و مدیریت بازار است ابراز کرد: وزارت صمت به دنبال راه اندازی واحد‌های تولیدی نیمه تمام است تا بتوانیم تولید داخل را تقویت کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت مقابله با تحریم‌ها تاکید کرد: اولویت‌هایی که توسط وزارتخانه تعریف شده می‌تواند ما را به خودکفایی و خودباوری در کشور برساند.

اصفهانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در بخش صنعت امیدواری بسیار زیادی در زمینه تولید وجود دارد که از جمله این ظرفیت‌ها و امیدواری‌ها می‌توان به شرایط تولید در استان سمنان اشاره کرد گفت: می‌توان با توانمندسازی تولید در بخش‌های معدنی نسبت به تغییر دیدگاه استان برای بخش‌های صنعتی فعال در حوزه فرآوری محصولات معدنی، اقدامات خوبی را انجام داد.

او با بیان اینکه ایجاد واحد‌های فرآوری معدنی با توجه به ظرفیت‌های صنعتی و معدنی استان سمنان، نقطه عطف و خودباوری برای قطع ارزبری ما در حوزه تولیدات و همچنین تأمین نیاز در داخل کشور است افزود: این موضوع یکی از مهمترین راهبرد‌های وزارت صمت است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه شرایط تولید بسیار امیدوار کننده است گفت: در آخرین گزارشی که وزارتخانه در مجلس ارائه کرد، بیش از ۴۰ نوع صنعت در کشور با افزایش تولید روبرو بوده‌اند که این به معنای به خودکفایی رسیدن است.

اصفهانی با بیان اینکه مشکلات بسیاری هم وجود دارد، اما می‌توان آن‌ها را کنار زد افزود: درخواست توانستن از سوی ما به عنوان کسانی که در صف اول مبارزه با تحریم‌ها هستیم، ما را به این نقطه رسانده که بتوانیم در حوزه تولید به جایی برسیم که هم استقلال داشته باشیم و هم بتوانیم اشتغال ایجاد کنیم و همچنین بتوانیم قطع رابطه ارزی ما با بیرون آن هم به نسبت واردات را محقق سازیم تا ذخیره ارزی‌مان بهبود بخشیده شود.

انتهای پیام / ر

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان