برگزاری محفل ادبی شعر سردار فاطمی در بیجار - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
هنر » برگزاری محفل ادبی شعر سردار فاطمی در بیجار

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حجت الاسلام والمسلمین علی مرادی امام جمعه بیجار دوشنبه شب در این محفل فرهنگی از مکتب حاج قاسم سلیمانی به عنوان کتب انقلاب اسلامی نام برد.

وی با اشاره به جایگاه هنر در انتقال پیام به مخاطب افزود: زحمات و جایگاه شهدا و رساندن پیام آنها به مخاطب در قالب‌های مختلف میسور است اما در قالب هنر جلوه دیگری پیدا می‌کند.

حجت الاسلام مرادی تصریح کرد: هنر با زیبایی خود نمادها را برجسته می‌کند و به همین منظور باید از ظرفیت هنر و هنرمندان جهت برجسته سازی نماد شهید و شهادت بهره برد.

برگزاری محفل ادبی شعر سردار فاطمی در بیجار

وی ادامه داد: برای معرفی سیره حاج قاسم به عنوان یک مکتب مهم که همان مکتب انقلاب اسلامی است باید سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف را به انجام رساند که یکی از مهمترین کارها سرمایه گذاری فرهنگی و هنری است.

حجت‌الاسلام مرادی افزود: حاج قاسم متواضعانه برای معرفی دین اسلام و گسترش مفاهیم انقلاب اسلامی تلاش کرد و برابر وعده خداوند پاداش تلاش‌های صادقانه و متواضعانه خود را با شهادت و جایگاه والایی که در جهان اسلام به دست آورد کسب کرد.

امام جمعه بیجار در خصوص نقش حاج قاسم در پیروزی جبهه اسلام بر جبهه کفار تاکید کرد و گفت: دنیا می‌داند موفقیت‌های کسب شده در جبهه مقاومت بدون حضور و نقش حاج قاسم میسر نبود.

وی با ذکر خاطره‌ای از یاران حاج قاسم گفت: حاج قاسم اهل خود نمایی نبود و علیرغم نقش و جایگاه والایی که در پیروزی‌ها داشتند هیچگاه اجازه نداد این پیروزی‌ها به نام ایشان نوشته شود که نمونه‌های بسیاری در این خصوص وجود دارد که در جشن‌های پیروزی شرکت نمی‌کردند تا حساب این پیروزی به نام مردمی که همراه او بودند ثبت شود و این پیروزی تحت الشعاع حضور ایشان قرار نگیرد.

برگزاری محفل ادبی شعر سردار فاطمی در بیجار

قدرت انقلاب و جبهه مقاومت مرهون رشادت‌های حاج قاسم است

در ادامه این محفل ادبی نیز سرهنگ میرآقایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بیجار با اشاره به فضائل و رشادت‌های حاج قاسم سلیمانی گفت: سخن گفتن در این زمینه و بیان ویژگی‌های منحصر به فرد این فرمانده بزرگ جهان اسلام بسیار کار سختی است.

وی گفت: ایمان و عبودیت حاج قاسم، دستگیری محرومین، مبارزه با ظلم و ستم، بصیرت والا و مردمی بودنشان از مهمترین دلایل جایگاه این مرد فرزانه و نستوه است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار افزود: حاج قاسم چهره انقلاب اسلامی را جهانی کرد و امروز نیز با شهادتشان همچون زمان حیاتشان به تداوم این پیروزی‌ها قوام بخشید.

برگزاری محفل ادبی شعر سردار فاطمی در بیجار

هنرمندان با خلق آثار ماندگار به روشنگری در جامعه بپردازند

امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان نیز در این محفل از مکتب حاج قاسم به عنوان فرهنگ ایثار و شهادت نام برد و خواستار توجه جدی هنرمندان به ترویج ارزش‌های این مکتب شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی گفت: همگان باید بدانند حاج قاسم سلیمانی یک شخص نیست بلکه یک مکتب و یک فرهنگ است و این مکتب مصداق عینی انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است.

وی افزود: در مکتب حاج قاسم شهادت به معنای جان باختن و از دست رفتن نیست، بلکه شهادت به معنای یافتن و به دست آوردن است.

مرادی به اهمیت زبان هنر در تبیین ویژگی‌های این مکتب پرداخت و گفت: زبان هنر یک زبان تأثیرگذار است که هنرمندان با بهره مندی از آن می‌توانند به خوبی و زیبایی در قالب‌های مختلف شعر، داستان، تئاتر، سینما، تجسمی و گونه‌های مختلف دیگر هنری آن را به تصویر بکشند.

وی به تلاش دشمنان در جهت شکست جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: همه علی الخصوص هنرمندان باید آگاه باشند چرا که در صورت غفلت از بیان درست و هنرمندانه شاخص‌های انقلابی گری و مکتب حاج قاسم و انقلاب اسلامی، دشمنان جای جلاد و مظلوم را عوض می‌کنند.

رئیس حوزه هنری به دیدار سالیانه شاعران با رهبر انقلاب اسلامی در ایام ماه رمضان و شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و گفت: در این جلسات که توسط حوزه هنری برنامه ریزی می‌شود هرساله شاعرانی از نقاط مختلف کشور در محضر حضرت آقا به قرائت شعر می‌پردازند که از استان هم شاعران توانمندی همچون زنده یاد شاهرخ اورامی، امجد ویسی، طاهره تختی، اکرم بهرامچی، فتح ا… فاتحی، مهدی صفی یاری، و… هم حضور داشته اند.

وی در پایان گفت: توجه حاج قاسم به این شعر نشانه تأثیرگذاری زبان هنر و نقش هنرمندان در ترویج مفاهیم متعالی انقلاب اسلامی است بنابراین خیلی مهم است که با زبان هنر عمق شخصیت حاج قاسم را به نسل آیندگان منتقل کنیم.،چرا که با تو جه به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند هر اندیشه‌ای در قالب هنر نگنجد ماندنی نیست.

برگزاری محفل ادبی شعر سردار فاطمی در بیجار

حاج قاسم نماد ماندگار تاریخ مقاومت و شجاعت این سرزمین است

عبدالرضا خضری رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار نیز در سخنان کوتاهی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سرافراز سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه گفت: این برنامه با همکاری حوزه هنری بیجار، بسیج سپاه ناحیه شهرستان بیجار و سازمان بسیج هنرمندان برگزار گردیده است.

وی به جایگاه حاج قاسم در بین هنرمندان اشاره کرد و گفت: حاج قاسم به عنوان اُسوه ایثار و شهادت و اسطوره مقاومت با ویژگی‌های منحصر به فردی که مورد توجه تمامی جهان قرار گرفته است به عنوان یک نماد ماندگار در تاریخ این سرزمین به ثبت رسیده است.

خضری بر حمایت حوزه هنری شهرستان بیجار از تولیدات هنری با موضوع حاج قاسم تأکید کرد و گفت: از تمامی طرح‌ها و ایده‌های هنری در قالب‌های مختلف با موضوع حاج قاسم و فرهنگ ایثار و شهادت به صورت ویژه حمایت خواهیم کرد.

در این مراسم ابوالقاسم معمار، علی احسان فریدونی، علیرضا جعفری، محمد رحیمی رضوان، امیررضا فرجوند از شعرای انقلابی کردستان به قرائت سروده‌هایی در وصف حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمی پرداختند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان