دیدار رییس سازمان سینمایی با سینماگران مسیحی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
هنر » دیدار رییس سازمان سینمایی با سینماگران مسیحی

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی کشور، در دیداری که به مناسبت ایام میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) بین سینماگران مسیحی با رییس سازمان سینمایی شکل گرفت، حضار به گفتگو و تبادل نظر پیرامون وضعیت سینما و نقش ارزنده هنرمندان مسیحی از ابتدای شکل گیری سینما در کشورمان و چگونگی استمرار این حضور موثر پرداختند. همچنین توجه به مشترکات اعتقادی و فرهنگی فیمابین از جمله مواردی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در این نشست، ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و فرارسیدن سال نوی میلادی به نقش ارزنده سینماگران و فعالان مسیحی سینما در رشته‌ها و تخصص‌های مختلف اشاره و اظهار کرد: وقتی تاریخ سینمای ایران را ورق می‌زنیم، به روشنی درمی‌یابیم که سینماگران مسیحی تاثیر به‌سزایی در روند رشد سینمای ایران داشته و بخش قابل توجهی از موفقیت سینمای ما مدیون آنان است، این مسئله تا زمان حاضر هم ادامه دارد و باید قدر این جایگاه را بدانیم.

وی افزود: علی‌رغم تمام مشکلاتی که وجود دارد امیدوارم حال همه دوستان خوب باشد. من به سهم خودم بابت تمام زحماتی که شما در سینمای ایران کشیدید و می‌کشید سپاسگزارم. قصدم از این نشست تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و سال نوی میلادی بود و در کنار شما بودن در این ایام، چراکه همین دور هم بودن‌هاست که حال ما را متحول می‌کند.

خزاعی در بخشی به چالش‌ها اشاره و بیان کرد: مشکلات و مسائل سینما زیاد است ولی وظیفه خود می‌دانم تا جایی که از دستم برآید، در سازمان سینمایی و زیرمجموعه‌های آن از استمرار فعالیت‌های ارزنده شما حمایت و پشتیبانی کنم.

وی افزود: در ایران نگاه مثبت و خاصی به مسیحیان وجود دارد و مردم به ویژه به هموطنان هنرمند مسیحی و آثارشان علاقمند هستند ما می‌توانیم فیلمی‌هایی بسازیم که با آنها پیوندهای فرهنگی‌مان را نشان دهیم و همه را نسبت به ارتباطات فرهنگی‌مان آگاه کنیم. در این زمینه‌ها همواره می‌توانید روی حمایت سازمان سینمایی حساب کنید.

رئیس سازمان سینمایی درباره تولیدات مشترک با سایر کشورها توضیح داد: تولیدات مشترک فرهنگی و سینمایی باعث می‌شود ملت و مردم کشورها به هم نزدیک تر شوند. شناخت ملت‌ها از یکدیگر در دنیای امروز تا حدود بسیار زیادی معطوف به سینما است و من احساس می‌کنم با این اتفاق و نزدیک شدن فرهنگ‌ها، خیلی از فاصله‌ها کاسته می‌شود.

خزاعی در ادامه گفت: شخصاً درباره مباحث مربوط به معیشت و بیمه اهالی سینما حساس و پیگیر هستم و دست به اقدام خواهم زد.

خزاعی با اشاره به اشتراکات اعتقادی و فرهنگی بین مسلمانان و سینماگران و هنرمندان مسیحی کشورمان، ضرورت بهره‌گیری از تجارب گذشته هنرمندان مسیحی و نسل حاضر این هنرمندان را یادآور شد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی ضمن درخواست از سینماگران حاضر برای بیان دیدگاه‌ها و نظرات‌شان برای بهبود وضعیت کنونی سینما، بر لزوم ادامه چنین نشست‌هایی تأکید کرد.

واروژ کریم مسیحی، ژرژ پطرسی، وارطان ساهاکیان، سیمون سیمونیان، آناهید آباد، رایموند هواکیمیان، مانفرد اسماعیلی، دیگرانوهی هواکیمیان، ادوین خاچیکیان، آلبرت آراکلیان و… از جمله هنرمندان مسیحی حاضر در جلسه بودند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان