تدوین برنامه‌ریزی‌ها برای ریشه‌کنی بیسوادی در برنامه ششم توسعه - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » تدوین برنامه‌ریزی‌ها برای ریشه‌کنی بیسوادی در برنامه ششم توسعه

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، رضوان باقلاچی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان اردبیل که به مناسبت چهل و دومین سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی برگزار شد، اظهار کرد: سوادآموزی یکی از دغدغه‌های اجتماعی بر اساس الگوهای جهانی است که به دور از موازی‌کاری‌ها، ارتقا سواد به کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه منجر می‌شود.

وی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه برنامه‌ریزی‌ها برای کاهش و ریشه‌کن کردن بیسوادی در جامعه تدوین شده و باید با هم‌افزایی و هماهنگی دستگاه‌های مرتبط این موضوع پیگیری و نهایی شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل با بیان اینکه زکات علم، آموختن است، گفت: امروزه شناسایی اسمی بی‌سوادان جامعه هدف در بخش‌های مختلف و تلاش برای ترغیب و تشویق افراد بی‌سواد به سمت آموختن وظیفه همگان به ویژه اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی است.

باقلاچی افزود: خوشبختانه در آخرین برآورد سازمان سوادآموزی ۹۵.۱ درصد مردم استان سواد آموخته‌اند و طبق برنامه ۷ هزار و ۷۰۰ نفر در دوره‌های مختلف سوادآموزی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: مصوبات این جلسه به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود و دستگاه‌ها باید گزارش فصلی به دبیرخانه ارسال کنند تا تحقق و عدم تحقق مصوبات مشخص شود.

باقلاچی اضافه کرد: از ظرفیت کانون‌های محلی از جمله بسیج، هیئت امنای محلات و مساجد، شوراها، دهیاران و… در بخش شناسایی و ترغیب افراد استفاده شده و بسترهای لازم برای سوادآموزی در مسجد، مدرسه، منزل و محل کار فراهم شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بیان کرد: باید مشوق‌های لازم، امکانات و تسهیلات ویژه در راستای جذب اشخاص بی‌سواد در نظر گرفته شود و نشریات، صدا و سیما و شبکه‌های اجتماعی در رابطه با این موضوع اطلاع‌رسانی کنند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان