استقبال مردم دیار مومنان کاشان از لاله های بی نشان آسمان گمنامی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
تاریخ » استقبال مردم دیار مومنان کاشان از لاله های بی نشان آسمان گمنامی

خبرگزاری بیلبورد چی؛ گروه استان‌ها – هادی نجف زاده: بیش از ۳۳ سال است که از آخرین روزهای سال‌های ایثار و حماسه می‌گذرد و همچنان بوی معطر جبهه‌ها به مشام مردم این سرزمین اهورایی می‌رسد.

و چه حکمتی است در رفتن آن روزهای سربازان خمینی و آمدن این روزهای کبوتران آسمان گمنامی که بر روی دستان غیرتمند مردم هر کوی و برزن در هر شهر و روستا تا خانه ابدی استقبال می‌شوند.

امروز مردمان دیار مؤمنان چشم خود را به لاله‌های بی نشانی روشن کردند که روزی غریبانه شهید شدند و اکنون عزتمندانه به آغوش خواهران و برادران خود برگشتند.

و چه زیبا بود نجوای مادر شهیدی که بر تابوت یکی از این فرزندان مادر پهلو شکسته حضرت فاطمه زهرا (س) از دردانه خود سخن می‌گفت و با امید بازگشت او روزها و ماه‌ها را می‌گذراند.

و اما امروز بالاخره انتظارها به سرانجام رسید و لحظه وصل رسید و مردم تاریخ ساز کاشان استقبالی تاریخی از فرزندان ایران اسلامی کردند.

امروز ۲۵ تن از فرزندان حضرت روح الله عاشقانه با استقبال مردم فهیم و بااصالت کاشان تشییع شدند و کاشی‌ها بار دیگر ثابت کردند که فرهنگ ایثار و شهادت همچنان در بین کوچک و بزرگ و خرد و کلان این مردم زنده است و خواهد ماند.

دلباختگی به مرام و معرفت شهدا سن و سال نمی‌شناسد

محمدرضا اسکندری یکی از هزاران دلباخته فرهنگ شهدایی است که امروز در مراسم تشییع پیکر مطهر این شهدا در دیار مؤمنان کاشان شرکت کرده است.

او که ۲۴ سال سن دارد در گفت و گو با خبرنگار بیلبورد چی با اشاره به اینکه دلباختگی به مرام و معرفت شهدا سن و سال نمی‌شناسد، اظهار داشت: عزت و سربلندی کنونی ایران اسلامی و وطن سرافراز ما نشأت گرفته از مجاهدت‌های همین شهدای عزیز است.

وی با بیان اینکه گمنامی این شهدا نشان از اخلاص و اوج عبودیت آنها در نزد پروردگار است، ابراز داشت: فراموش کردن یاد و خاطره شهدا ما را تا ابد مدیون آنها می‌کند، نباید از یاد ببریم که چه عزیزانی عاشقانه برای دفاع از شرف و عزت ایران اسلامی مجاهدت کردند تا ما هم اکنون در آسایش زندگی کنیم.

مسئولینی که از مدار شهدا خارج شده اند آخر و عاقبت خوبی ندارند

این جوان اهل تهران که مقیم کاشان است در ادامه افزود: متأسفانه طی سال‌های اخیر مشاهده کرده ایم که برخی از مسئولین از مدار فرهنگ شهدا خارج شده اند و متأسفانه با اتخاذ تصمیمات و انجام فعالیت‌هایی نشان داده اند که هیچ رنگ و بویی از شهدا نبرده اند که مطمئناً آخر و عاقبت خوبی در انتظار این دسته از مدیران و مسئولان نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در باغ شهادت باز است، تصریح کرد: شهادت لیاقت می‌خواهد که خداوند نصیب بندگان مخلص خود می‌کند و امیدوارم روزی این فیض عظیم نصیب ما نیز شود.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از ضروریات فرهنگی جامعه کنونی است

زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا همراه با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حتماً یکی از ضروریات فرهنگی جامعه کنونی است که باید به خوبی توسط متولیان امر جدی گرفته شود.

هر چه مدیران و مسئولین در درجه اول و مردم در درجه بعدی از فرهنگ شهدا و امام شهدا فاصلهه بگیریم آنچه نصیب ما می‌شود چیزی جز پوچی و تباهی نخواهد بود.

در این بین مردم عزیز همیشه ثابت کرده اند که در پیروی از آموزه‌های شهدا در صحنه وجود دارند و حال این مسئولین و مدیران هستند که باید با خدمت صادقانه اثبات کنند که حرف و عمل آنها یکی است و در این راه ثابت قدم هستند.

حضور گسترده و پرشور مردم به خصوص جوانان و نوجوانان در مراسم‌های اینچنین اثبات کرده است که بر خلاف تصورات باطل غرب نسل سوم و چهارم انقلاب همچنان دلباخته فرهنگ و مرام حضرت روح الله (ره) است و در این نبرد همچنان ما دست برتر را داریم.

صبر مادران شهدای گمنام خالصانه و برای رضایت خداست

یکی دیگر از همشهریان کاشانی که خود را فرزانه و ۱۸ ساله معرفی می‌کند از شدت غم به سختی سخن می‌گوید.

این بانوی کاشانی در گفت و گو با خبرنگار بیلبورد چی با اشاره به اینکه برای اولین بار است که در مراسم اینچنینی شرکت می‌کند، اظهار داشت: من درک خوبی از مادران این عزیزان دارم چرا که مادربزرگ خودم بعد از سال‌ها که از دایی من بی خبر بود بالاخره فوت کرد و به دیدار فرزند شهیدش پیوست.

وی با اشاره به اینکه مادربزرگم همیشه در این مراسم‌ها به یاد فرزند شهیدش شرکت می‌کرد، گفت: حال مطمئن هستم که مادر و فرزند در بهشت خدا در کنار هم هستند چراکه صبر مادربزرگم خالصانه و برای رضایت خدا بود.

این شهروند کاشانی در حالی که در حین مصاحبه به یاد مادربزرگ و دایی خود گریان بود، تصریح کرد: من هیچ وقت نتوانستم وجود دایی خودم را درک کنم ولی بر این باور هستم که او زنده است و ما را می بیند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی حتی در داخل کشور به خون شهدا خیانت می‌کنند، افزود: این افراد هیچ جوابی به درگاه الهی نخواهند داشت چراکه در هر جایگاه و رتبه‌ای هستند مدیون خون شهدا هستند.

شهدا ما را می‌نگرند و بر رفتار و کردار ما نظاره گر هستند

بله؛ حتماً هم اینچنین است. شهدا به نص صریح قرآن خدا زنده هستند و در نزد رب و پروردگار خود روزی می‌خورند. مگر غیر از این است که شهدا ما را می‌نگرند و بر رفتار و کردار ما نظاره گر هستند؟ و بشکند قلم و بریده شود زبان و شکسته شود دست و پایی که در راستای کمرنگ کردن یاد و خاطره شهدا و فرهنگ آنها فعالیت می‌کند.

ابتر بماند نسلی که خیانت می‌کند به آرمان‌های شهدا و این ملت که جانانه برای دفاع از هویت و اصالت این نظام پای کار هستند.

کور شود چشمانی که این حضور پرشور را نمی بیند و کر شود گوشی که خواسته به حق این مردم را در دفاع از آرمان به حق شهدا در حمایت از کشور و ولی امر مسلمین جهان و ولی فقیه زمان را نمی‌شنود.

امیدواری به شفاعت شهدا و نگاه ویژه آنها در تربیت فرزندان

محمد حدود ۴۰ سال دارد، یکی از فرزندان خود را در آغوش گرفته و دیگر فرزند نیز به همراه پدر در این مراسم شرکت کرده است.

این شهروند کاشانی نیز در گفت و گو با خبرنگار بیلبورد چی با اشاره به اینکه امید به شفاعت شهدا در روز قیامت دارد، اظهار داشت: همراهی دو فرزندم در این مراسم و در این مسیر طولانی با وجود همه سختی‌هایی که برایم داشت فقط این امید را دارم که مورد شفاعت شهدا قرار بگیریم.

وی با اشاره به اینکه از همین شهدا خواسته ام که فرزندانم را دعا کنند تا آنها هم شهدایی و تربیت آنها برگرفته از فرهنگ شهدا باشد، ابراز داشت: من خودم کارمند دانشگاه هستم و کرامات زیادی از شهدای گمنامی که در محل کار من دفن شده اند، دیده ام.

این شهروند کاشانی با بیان اینکه مسئولین باید در ترویج یاد و خاطره شهدا ساعی و تلاشگر باشند، گفت: متأسفانه سبک زندگی برخی از مسئولین ما شهدایی نیست و برخلاف تمام ادعاهایی که می‌کنند در راه شهدا حرکت نمی‌کنند.

وی کاشان را با وجود بیش از ۱۸ هزار شهید و سردار شهید دفاع مقدس یک شهر شهدایی دانست و افزود: امیدوارم مردم کاشان از برکت حضور این شهدای عزیز متنعم شوند.

زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در حال حاضر خدمت صادقانه و بی منت به مردم است

سبقه و سابقه کاشان در دفاع از حریم ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت کرده است که مردم دیار مؤمنان همچنان در دفاع از آرمان‌های شهدا یکدل و ثابت قدم هستند. مقام اول پشتیبانی در جبهه‌ها و حضور مؤثر در دفاع از ولایت به خصوص در فتنه‌ها فقط بخش کوچکی از مدال افتخار مردم دارالمومنین کاشان در صیانت از عزت و اقتدار ایران اسلامی است.

حضور گسترده و تاریخی مردم کاشان در تشییع پیکر مطهر و نورانی ۲۵ تن از شهدای سرافراز و فرزندان مادر پهلوشکسته ثابت کرد که مردم این دیار همچنان عاشقانه عزمی جزم در راه پرافتخاری که در پیش گرفته اند، دارند.

ناگفته نماند که این شور و منش اخلاقی در دیگر شهرهای استان نیز وجود دارد که استقبال از شهدا در آن مناطق موید این مطلب است.

اما باید توجه داشت که دفاع از آرمان‌های شهدا فقط نباید به حرف بلکه باید در عمل باشد. اینکه مردم همیشه یک گام جلوتر از مسئولین هستند شکی در آن نیست و حال این مسئولین هستند که باید با عمل و خدمت صادقانه به مردم ثابت کنند که در خدمت شهدا و آرمان‌های شهدا هستند.

متأسفانه باید گفت که برخی از رفتارها مثل ویژه خواری‌ها، رانت خواری‌ها، ترجیح روابط بر ضوابط و غیره که توسط برخی از مدیران و مسئولین خرد و کلان رخ می‌دهد هیچ سنخیتی با مرام شهدای عزیز ندارد و این رفتارها باید اصلاح شود.

زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در حال حاضر خدمت صادقانه و بی منت به مردم عزیز است که سعادت و سرافرازی هر فردی را در جامعه میسر می‌کند. امیدواریم که چنین شود.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان