۱۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » ۱۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۲۷ هزار و ۴۲۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۵۱۰ هزار و ۶۳۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۵۵۳ هزار و ۲۹۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۴۷ هزار و ۴۰۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۲۷۴ هزار و ۱۳۳ مورد تست سریع انجام شده و ۶۳ هزار و ۲۳۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۲۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۶۳۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۳۸۹ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۱ هزار و ۸۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به ۶ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۶۷۹ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۲۸ هزار و ۴۳۵ دوز نوبت اول، دو میلیون و ۸۹۸ هزار و ۹۲۰ دوز نوبت دوم و ۳۲۹ هزار و ۳۲۴ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان