اعطای ۱۸۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های تولیدی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » اعطای ۱۸۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های تولیدی

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، رامین صادقی ظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: این طرح‌ها شامل طرح‌های با اشتغالزایی بالاست که بسیاری از این تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۰۰ طرح تولیدی در استان اردبیل در دست اجراست، تصریح کرد: سازمان صنعت، معدت و تجارت استان اردبیل با حمایت از این طرح‌های تولیدی قصد دارد تا با افتتاح آنها تحول عظیمی در حوزه اشتغال و اقتصاد استان اردبیل ایجاد کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل به تحول بزرگ ایجاد شده در حوزه تولید با راه‌اندازی این واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۶۵ هزار بیکار تحصیل‌کرده شایسته این استان نیست و ما سعی داریم در حد توان و وسع خود با ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی اشتغالزا، بخشی از نیازمندی اشتغال استان را برطرف کنیم.

صادقی از بهره‌برداری ۱۵۰ طرح تولیدی تا پایان سال در اردبیل خبر داد و افزود: تسهیلات واحدهای تولیدی و صنعتی از ۵ محل اعتبارات سفر رئیس جمهور، رونق تولید، طرح تام، سفر مدیران عامل بانک‌های کشور و بند الف تبصره ۱۸ قابل پرداخت است که تا به حال تعداد متقاضیان تسهیلات ۱۸۲ مورد با میزان تسهیلات یک‌هزار و ۸۱۵ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ واحد تولیدی بالغ بر ۱۳۵ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند، ادامه داد: از ۵ محل از جمله اعتبارات سفر رئیس جمهور، رونق تولید، طرح تام، سفر مدیران عامل بانک‌های کشور و بند الف تبصره ۱۸ تسهیلات به واحدهای تولیدی اعطا می‌شود، خاطر نشان کرد: تا به حال تعداد متقاضیان تسهیلات ۱۸۲ مورد با میزان تسهیلات یک‌هزار و ۸۱۵ میلیارد تومان است.

صادقی همچنین از تصویب ۶۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای ۹۹ واحد تولیدی در اردبیل خبر داد و بیان کرد: در جلسات ستاد رفع موانع تولید، کارگروه‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال مشکلات واحدهای تولیدی مطرح و نسبت به رفع این موانع اقدام می‌شود تا هیچ واحد تولیدی مشکل‌دار در استان وجود نداشته باشد.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان راه‌اندازی طرح‌های جدید و در کنار آن احیا و راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد و رفع مشکلات و موانع موجود بر سر راه آنها است و برای محقق شدن آن نیازمند همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: رفع موانع تولید، حفظ و ایجاد اشتغال جدید و پایدار تضمین‌کننده توسعه اقتصادی استان است و با توجه به اولویت‌گذاری دولت درباره جهش تولید و ایجاد اشتغال، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان مشکلات و موانع قانونی موجود را بررسی و در صدد مرتفع کردن آن است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان