استاندار فارس اعتبارات را عادلانه بین شهرستان‌های استان توزیع کند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » استاندار فارس اعتبارات را عادلانه بین شهرستان‌های استان توزیع کند

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حجت الاسلام محمدرضا خسروی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته داراب اظهار کرد: رزمایش پیامبر اعظم (ص) هشدار قاطع ایران به گستاخی‌های رژیم صهیونیستی بود.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها دیگر نمی‌توانند در سواحل جنوبی کشور از مانور دادن روی دستاوردهای تهدیداتی خود بهره ببرند، افزود: انتخاب سواحل جنوبی خلیج‌فارس و درگیر شدن چند استان در رزمایش که شامل اقدامات تهاجمی بود، امید بستن اعراب حاشیه جنوبی خلیج‌فارس برای اتکا به رژیم صهیونیستی را برای موازنه‌بخشی در برابر ایران، نقش بر آب کرد.

امام جمعه داراب همچنین با اشاره به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به‌فرمان امام خمینی (ره) ابراز کرد: قبل از انقلاب نرخ باسوادی شهرستان داراب کمتر از ۵۹ درصد بوده که بعد از انقلاب در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال به ۹۵.۵ رسیده است.

خسروی ضمن ابراز خرسندی از اینکه شهرستان داراب برای چندمین سال پیاپی به عنوان شهرستان برتر در انجام فعالیت‌های سوادآموزی استان فارس معرفی می‌شود، عنوان کرد: مراکز یادگیری با هدف آموزش سواد توأم با آموزش مهارت‌های زندگی و شغلی برای مخاطبان فعال است.

وی، از دغدغه‌های آموزشیاران نهضت سواد آموزی این شهرستان را مسئله استخدام آنان عنوان کرد و گفت: می‌طلبد که دولت با ساز و کارهای مناسب برای جذب آموزشیاران نهضت سواد آموزی اهتمام ورزد.

توسعه و گسترش مراکز یادگیری بویژه در مناطق محروم از دیگر دغدغه‌های حوزه سواد آموزی داراب بود که حجت الاسلام خسروی به آن اشاره داشت.

امام جمعه داراب در بخش پایانی خطبه‌های این هفته نمازجمعه از گلایه‌مندی مردم این شهرستان از توزیع اعتبارات نیز سخن گفت و اظهار داشت: متأسفانه در گذشته تسهیلات و امکانات و اعتبارات، به صورت عادلانه بین شهرستان‌ها توزیع نشده است.

او با اشاره به اینکه توزیع برخی از اعتبارات و امکاناتی که بین شهرستان‌ها، حق داراب بود، تصریح کرد: اگر بر پایه جمعیت و وسعت به داراب نگاه می‌شد، پیشرفت می‌کردیم.

خسروی با تاکید بر اینکه توزیع ناعادلانه اعتبارات شاهد افزایش بیکاری و توسعه نیافتگی در داراب هستیم، بیان کرد: از استاندار فارس درخواست داریم که با نگاه عدالت محور اعتبارات را توزیع کند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان