مسئولان برای گره‌گشایی از مشکلات مردم تلاش ویژه‌ای داشته باشند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سیاست » مسئولان برای گره‌گشایی از مشکلات مردم تلاش ویژه‌ای داشته باشند

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه با اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) در مناطق جنوبی و سواحل این مناطق اظهار داشت: این رزمایش عظیم به صورت گسترده و تهاجمی با اهداف مهمی از جمله از بین بردن اثرات روانی تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه مراکز هسته‌ای کشورمان بود اگر چه حمله این رژیم به مراکز هسته‌ای دور از انتظار است.

امام جمعه گناوه افزود: هدف دیگر این رزمایش این بود که به همه بدخواهان و کشورها و اعراب حاشیه خلیج فارس که به رژیم صهیونیستی امید بسته‌اند نقش خود را در منطقه نشان دهیم.

وی گفت: هدف دیگر این رزمایش نشان دادن این امر است که در صورت اقدام نظامی علیه کشورمان، ایران اسلامی جغرافیای وسیعی را هدف قرار خواهد داد و اینگونه نیست که اگر دشمنان نقطه‌ای از ایران را هدف قرار دهند کشورمان هم هدف خود را محدود به جغرافیای خاص کند بلکه ایران اسلامی جغرافیای وسیعی را مورد هدف قرار خواهد داد.

مذاکرات تنها برای رفع تحریم‌ها است

حجت الاسلام رکنی حسینی با اشاره به مذاکرات وین با تا کید بر اینکه دشمن در فضای رسانه‌ای خود به دنبال این است که به هر نحوی این مذاکرات به نتیجه نرسد یادآور شد: دشمن به دنبال بهانه و گرفتن امتیاز از جمهوری اسلامی هستند اما طرف مقابل باید بداند که این مذاکرات تنها برای رفع تحریم‌ها است و در مواردی خارج از این چارچوب حاضر به مذاکره نخواهیم بود و نمایندگان کشورمان باید در این مذاکرات و در دولت سیزدهم بتوانند با تمام قدرت و هماهنگی بیشتر حق ملت را از حلقوم جانیان بگیرند.

امام جمعه گناوه با گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گفت: نظام اسلامی در طول چهاردهه عمر پربرکت خود همواره مورد تهدید و هجمه‌های سخت و نرم دشمنان بوده است که یکی از این تهدیدها که به تعبیر رهبری «فتنه» نامگذاری شده، فتنه سال ۸۸ بود.

امام جمعه گناوه ادامه داد: در سال‌های اخیر آمریکا با همدستی متحدان خود سه انقلاب رنگی در بستر انتخابات در کشورهای گرجستان، اوکراین و قرقیزستان انجام دادند و غربی‌ها از این شیوه برای سقوط دولت و حکومت‌های مردمی و غیر همسو و مستقل استفاده می‌کنند.

وی گفت: در فتنه ۸۸، دشمن به دنبال براندازی نظام اسلامی و به وجود آوردن انقلاب رنگی یا به تعبیر دیگر کودتای مخملی به بهانه تقلب در انتخابات در ایران بود و به دنبال این توطئه‌ها کشور را چندین ماه دچار تنش کردند و حتی دوستان انقلاب هم در حال ناامید شدن بودند اما حماسه یوم الله ۹ دی همه نقشه‌های آنها را خنثی کرد.

امام جمعه گناوه اضافه کرد: حماسه یوم الله ۹ دی روز فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی، حماسه‌ای بزرگ و سرنوشت ساز و ماندگار و نمایش معجزه الهی و قدرت فکری ملت و نظام جمهوری اسلامی بود.

وی ادامه داد: حماسه یوم الله ۹ دی روز تجلی وحدت و نماد ولایتمداری، دیانت، بصیرت، دشمن شناسی، تکلیف گرایی و عمل به هنگام ملت سرافراز ایران اسلامی بود.

وی گفت: حماسه ۹ دی یوم الله است و نباید در تاریخ بزرگ انقلاب اسلامی به دست فراموشی سپرده شود.

وی بیان کرد: مدیریت و رهبری هوشمندانه، بی بدیل و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضور با بصیرت ملت در صحنه و پیوند عمیق و الهی میان امت و ولایت، سه عنصر اساسی بود که توانست فتنه سال ۸۸ را مهار کند.

گره گشایی از کار مردم وظیفه مسئولان

امام جمعه گناوه با تقدیر از اقدام و پیگیری‌های استاندار بوشهر و معاون سیاسی امنیتی استانداری در گرفتن مجوز سفر دریایی شناورهای سنتی در سه ماهه پایانی سال گفت: گره گشایی از کار مردم در شرایط حساس کنونی وظیفه همه مسئولان است و همه باید در گره گشایی از کار مردم کمک کنند.

امام جمعه گناوه گفت: بارها این نکته بیان شده است که ارتزاق و زندگی مردم ساحل نشین از دریا است و هیچکس هم با پدیده شوم قاچاق موافق نیست اما تا زمانی که زیرساخت‌ها در این مناطق برای ایجاد اشتغال مردم فراهم نشده است حرف‌های غیر کارشناسی نباید زده شود.

وی گفت: در مناطق ساحل نشین و مشاغل وابسته به دریا باید هر دو سوی مشکلات را دید و نباید یک طرفه قضاوت کرد.

امام جمعه با اشاره به اهمیت اشتغال جوانان گفت: بیکاری جوانان دغدغه مردم و خانواده‌ها است و امید است که دولت سیزدهم در زمینه اشتغال جوانان هر چه بیشتر اهتمام ورزد.





اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان