نمودار اعتیاد در مازندران نگران کننده است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » نمودار اعتیاد در مازندران نگران کننده است

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، سید محمود حسینی پور شامگاه دوشنبه در ستاد مبارزه با مواد مخدر خواستار آسیب شناسی در زمینه مواد مخدر و اعتیاد شد و گفت: به رغم همه تلاش‌ها و زحماتی که در حوزه‌های مختلف کشیده شد، نمودار اعتیاد در استان نگران کننده و غیرقابل قبول است.

وی ادامه داد: مازندران دارای ظرفیت‌ها و خصوصیات بارز و مثبت زیادی است و اعتیاد تهدید جدیدی برای سلامت و توسعه استان به شمار می‌رود.

استاندار مازندران با اظهار اینکه برخی‌ها هنوز عمق مسئله اعتیاد را نمی‌شناسند، گفت: همانگونه که برای مهار بیماری کرونا همه بسیج شدند برای مقابله و مهار اعتیاد نیز همه باید بسیج و وارد شوند زیرا اهمیت آن کمتر از کرونا نیست.

حسینی پور با بیان اینکه اگر کسی در خانواده خود معتادی داشته باشد، حقیقت اعتیاد را درک می‌کند، گفت: مواد مخدر و اعتیاد عامل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است و خود این بیماری نیز معلول بسیاری از علت‌ها است.

استاندار مازندران بر لزوم اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: اگر اعتیاد را چالش اجتماعی تلقی کنیم برای درمان آن نیز دستگاه‌های مختلف نیز باید وارد شوند.

وی تصریح کرد: مواد مخدر سنتی و صنعتی گریبان بسیاری از خانواده‌ها را گرفته است و ما مسئول هستیم و نباید نسبت به این مسئله غفلت کنیم.

وی با بیان اینک حرکت به سمت مازندران با عاری بودن از اعتیاد محقق می‌شود، گفت: هر مازندرانی باید یک سفیر یپشگیری از اعتیاد باشد.

استاندار مازندران گفت: برخورد قاطع با قاچاقچیان خرد و کلان باید در دستور کار قرار گیرد زیرا اکنون دسترسی به مواد مخدر بسیار آسان است.

وی دسترسی به مواد مخدر صنعتی را آسیب زا دانست و حضور جوانان را در مساجد کمرنگ برشمرد و گفت: جوانی که به مسجد می‌رود، به دام اعتیاد نخواهد افتاد و باید جوانان را به سمت مساجد تشویق کنیم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان