کاهش ۱۲ درصدی بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » کاهش ۱۲ درصدی بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری

مهران چراغ‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بیلبورد چی، اظهار کرد: براساس بررسی آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، مجدداً از اواسط دوشنبه با فعالیت موج دوم سامانه بارشی در سطح استان به تناوب تا اواسط روز سه شنبه بارش باران و برف، وزش باد نسبتاً شدید، کولاک برف در ارتفاعات، احتمال رعد و مه و کاهش دید پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان بارش سامانه جدید در ایستگاه «لردگان» با ۱۲۸ میلی‌متر باران به ثبت رسیده است، عنوان کرد: میزان بارش باران در کوهرنگ ۱۲۶ میلی‌متر بوده است.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ارتفاع برف در ایستگاه کوهرنگ شش سانتی‌متر است، تصریح کرد: در مقایسه با میانگین بلندمدت در این زمان ارتفاع برف در ایستگاه کوهرنگ بیش از ۳۴ سانتی‌متر بوده که این مهم نشان دهنده کسری بارش‌ها در استان است.

چراغ‌پوربا بیان اینکه میانگین وزنی بارندگی سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری ۱۵۰ میلی‌متر گزارش شده است، افزود: بارندگی‌ها در استان نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش یافته یافته است.

وی گفت: با خروج تدریجی سامانه از بعد از ظهر سه شنبه برای صبح روزهای چهارشنبه تا پایان هفته کاهش محسوس دما، یخبندان و در برخی مناطق مه و کاهش دید پیش بینی می‌شود.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان