مقام طالبان: هیچ همکاری نظامی با آمریکا نخواهیم داشت - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » مقام طالبان: هیچ همکاری نظامی با آمریکا نخواهیم داشت

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از روسیا الیوم، یکی از مقامات طالبان افغانستان امروز شنبه هرگونه همکاری نظامی میان مقامات افغانستان و آمریکا را رد کرد.

عبد السلام حنفی، معاون نخست وزیر طالبان در دیدار با سید حسن مرتضوی، معاون سفیر ایران در افغانستان در کابل گفت: «آمریکایی ها باید متوجه مشکلات اقتصادی بزرگی که مردم افغانستان با آن روبرو هستند، باشند اما آنها باید بدانند ما هرگز اجازه همکاری با آنها در عرصه نظامی را نخواهیم داد و کمک آنها صرفاً می‌تواند بشردوستانه باشد.»

روز جمعه «جک سالیوان» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، آمادگی مقامات این کشور را برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان اعلام کرد اما آن را منوط به اجرای تعهدات طالبان در حوزه مبارزه با تروریسم نموده بود.

این درحالی است که با تسلط طالبان بر افغانستان، آمریکا حدود ۹.۵ میلیارد دلار دارایی‌های خارجی افغانستان را که در اختیار مؤسسات مالی این کشور قرار داشت، مسدود کرده است.

گروه طالبان در ۷ سپتامبرسال ۲۰۲۰، تشکیل دولت موقت «امارت اسلامی افغانستان» را اعلام کرده است که البته هنوز هیچ کشوری آن را به رسمیت نشناخته است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان