شما اینجا هستید
سلامت » انتقال خون البرز در انتظار همراهی بهبودیافتگان کووید۱۹

به گزارش خبرنگار گروه استان های بیلبورد چی از البرز، میرمحمدعلی حسینی، مدیرکل انتقال خون البرز گفت: بهبود یافتگان کووید ۱۹ که مدت زمان ۲۸ روز از درمان کامل و ترخیص آن ها از بیمارستان گذشته باشد می توانند برای اهدای پلاسما و کمک به همنوعان بیمار خود به مراکز خونگیری این سازمان مراجعه کنند.

حسینی افزود: پلاسمای بهبود یافتگان از این بیماری دارای آنتی بادی است که در درمان دیگر بیماران کرونایی که اکنون فرآیند درمان را طی می کنند ، تاثیر بسیاری دارد  و  می تواند التیام بخش جان این بیماران باشد.

او گفت: به این منظور انتقال خون استان البرز تمام روزهای هفته ، حتی  جمعه ها از ساعت ۹ الی ۱۲ ظهر  آماده دریافت پلاسما از بهبود یافتگان و اهدا کنندگان خون است.

مدیرکل انتقال خون البرز افزود: داشتن سلامت کامل، میانگین سنی بین ۱۸ تا ۶۰ سال و وزن بالای ۵۰ کیلو گرم از دیگر شرایط بهبود یافتگان کرونا برای اهدای پلاسما  است و در طرح پلاسما ،  آزمایشات لازم‌ بر روی پلاسما های اهدایی انجام می گیرد و پس از مشخص شدن گروه های خونی و کنترل سلامت،  پلاسما ها طبق درخواست بیمارستان ها ارسال می شود.

حسینی گفت: انتظار داریم بهبود یافتگان کووید۱۹ با اهدای پلاسما در این طرح خیرخواهانه و خداپسندانه شرکت کنند.

او افزود: مردم نیکوکار البرز برای نجات جان بیماران نیازمند به خون ، اهدای خون را همواره در برنامه های زندگی خود قرار داده اند و بدون هیچ چشمداشتی مشارکت در این امر خداپسندانه را جزو نیاز جامعه می دانند.

مدیرکل انتقال خون البرز گفت: نیاز به خون همیشگی است و بیاییم با اهدای خون به بیماران نیازمند به خون و فراورد های خونی زندگی دوباره ای به آنها ببخشیم .

اداره کل انتقال خون همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۸ و پایگاه توحید از ساعت ۸ الی ۱۳ ، همچنین مرکز جامع مهربانو روزهای یکشنبه و پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۳ برای دریافت خون اهدا کنندگان فعال است .

منبع:ایرنا

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان