مردم حوصله نگاه کردن به جدال و کشمکش‌های روزمره سیاسی راندارند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سیاست » مردم حوصله نگاه کردن به جدال و کشمکش‌های روزمره سیاسی راندارند

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از صداوسیما، علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه درباره اهداف برگزاری نشست سخنگویان سه قوه و شورای نگهبان، گفت: محوری‌ترین کلام این جلسه این بود که مردم از مجادلات سیاسی خسته‌اند و حوصله نگاه کردن به جدال و کشمکش‌های روزمره سیاسی را به ویژه میان نهادهای حاکمیتی ندارند.

وی افزود: انتظار نمی‌رود که قوای موجود در حاکمیت اگر مباحثی هم دارند به جای اینکه در جلسات کاری و محیط تخصصی مطرح کنند، بخواهند یکدیگر را در رسانه‌ها مخاطب قرار دهند.

سخنگوی دولت گفت: محور مطالب مطرح در جلسه امروز این بود که بتوانیم برنامه‌ای داشته باشیم که در عین حفظ استقلال و جنبه تخصصی هر یک از قوا، بخش‌های مختلف حاکمیت به دور از مجادلات و فارغ از بگومگوهای سیاسی آن چه را که به نفع مردم است و دستاورد حاکمیت تلقی می‌شود با برنامه‌ریزی بهتر و به‌طور شفاف‌تر تبیین کنیم.

بهادری‌جهرمی افزود: مزیت برگزاری این جلسات این است که هم نگاه‌ها به هم نزدیک‌تر و هم کلام‌ها به هم منتقل می‌شود و مثلا این سوء‌برداشت وجود ندارد که مجلس نخواهد مصوبه‌ای را تأیید کند و دو طرف با واقعیات بهتر آشنا می‌شوند.

وی گفت: در این جلسه سخنگویان قوای سه‌گانه و شورای نگهبان قرار گذاشتند که برای پیگیری امور مرتبط جلسات مشترک به طور چرخشی برگزار شود.

سخنگوی دولت افزود: در این جلسات مسائل اساسی کشور و آن چه را که به نفع کلی مردم است بررسی می‌کنیم تا با همفکری و تعامل سازنده با حفظ استقلال هر قوه مسائل را به طور تخصصی حل و فصل کنیم.

بهادری‌جهرمی تأکید کرد: قطعا اگر به جای نگاه تک‌بُعدی و یک طرفه به قضایا سعی کنیم مسائل کلان ملی را با نگاه فراقوه‌ای و کلان‌تر از ابعاد و زوایای مختلف ببینیم و واقعیات را در نظر بگیریم و به آن اشراف داشته باشیم، طبعا با نگاه جامع‌تر و کامل‌تری می‌توانیم مسائل را به مردم منتقل کنیم و پاسخگوی اصحاب رسانه باشیم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان