۶۵۰ مرکز شبه خانواده در کشور فعالیت می‌کنند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » ۶۵۰ مرکز شبه خانواده در کشور فعالیت می‌کنند

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، سعید بابایی ظهر دوشنبه در آئین راه‌اندازی شیرخوارگاه اراک و تجلیل از خیران و پرستاران بهزیستی استان مرکزی اظهار کرد: مردم نوع‌دوست کشور در کمک به افراد نیازمند پیش‌قدم هستند و حتی برخی از آنان از رفاه زندگی روزمره خود می‌زنند تا بتوانند دردهای کودکان بی‌سرپرست را التیام دهند، این روحیه سرمایه ارزشمند معنوی و برگرفته از منش امیرالمومنین (ع) است.

وی ادامه داد: اگرچه بهترین مکان برای پرورش کودکان حضور در آغوش خانواده سالم است اما اگر والدین شرایط مناسب برای پذیرش فرزند را نداشته باشند باید از ظرفیت بستگان استفاده کرد و در غیر این صورت نیاز است که خانواده‌های بدون فرزند با قبول فرزند خواندگی مسئولیت تربیت کودکان را برعهده بگیرند و یا در نهایت کودکان در مراکز شبه خانواده نگهداری شوند.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: مراکز شبه خانواده از سوی شورای بهزیستی اداره می‌شود اما کمک‌های افراد خیر و نیکوکار در یاری رسانی به بهزیستی چشمگیر است.

بابایی گفت: ۶۵۰ مرکز شبه خانواده در مناطق مختلف کشور مسئولیت نگهداری و پرورش کودکان فاقد سرپرست را برعهده دارند.

وی در پایان بیان کرد: ۳۳ مرکز شبه خانواده کشور ویژه نگهداری شیرخوارها است و نونهالان صفر تا سه سال در آن‌ها نگهداری می‌شوند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان