روسیه خود را برای حمله نظامی بزرگ آماده می کند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » روسیه خود را برای حمله نظامی بزرگ آماده می کند

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از رویترز، «اولکسی رزنیکوف»، وزیر دفاع اوکراین روز جمعه به گزارش‌های اطلاعاتی در پارلمان کشورش اشاره کرد و هشدار داد که روسیه خود را برای یک حمله نظامی گسترده در پایان ژانویه ۲۰۲۲ آماده می‌کند.

استناد «اولکسی رزنیکوف»، وزیر دفاع اوکراین به حمله احتمالی روسیه، اشاره به استقرار بیش از ۹۴ هزار سرباز در نزدیکی مرزهای اوکراین بود و او در این ارتباط ادعا کرد که اگرچه کشورش هیچ کاری برای تحریک اوضاع انجام نمی‌دهد، اما همزمان مقابله با حمله احتمالی روسیه را دارد.

به گفته وزیر دفاع اوکراین، این کشور به ساخت دو پایگاه دریایی در ساحل جنوبی خود ادامه می‌دهد.

این مقام اوکراینی در ادامه گفت: اطلاعات ما همه سناریوها از جمله بدترین روندها را تجزیه و تحلیل می‌کند. اطلاعات اوکراین به این نکته اشاره دارد که احتمال وقوع حمله‌ای گسترده از سوی روسیه وجود دارد و محتمل‌ترین زمان برای وقوع چنین حمله‌ای پایان ژانویه سال آتی میلادی خواهد بود.

اوکراین مدعی است که روسیه بیش از ۹۰ هزار نظامی را در امتداد مرز مشترک دو کشور مستقر کرده است. مسکو هم بابت احتمال توسل کی یف به گزینه نظامی برای فرونشاندن تنش‌ها در منطقه دونباس نگران است.

طی روزهای گذشته، در پی برگزاری نشست وزرای خارجه ناتو در شهر «ریگا» پایتخت لتونی، لفاظی ها علیه روسیه بالا گرفته است. در همین راستا، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: مسکو در صورت تهاجمی‌تر شدن در برابر اوکراین، تاوان سنگینی خواهد پرداخت.

این در حالی است که سه شنبه گذشته، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هشدار داد: افزایش زیرساخت‌های نظامی ناتو در اوکراین، خط قرمز روسیه است و مسکو با ایجاد تهدید متقابل، مقابله خواهد کرد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان