ایران با پیشنهادهای سازنده به وین نیامد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » ایران با پیشنهادهای سازنده به وین نیامد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از رویترز، «جن ساکی»، سخنگوی کاخ سفید در سخنانی اعلام کرد که واشنگتن همیشه امیدوار به رویکرد دیپلماتیک است و جو بایدن متعهد به بازگرداندن آمریکا به پایبندی به برجام است.

به گفته جن ساکی واشنگتن همیشه امیدوار به رویکرد دیپلماتیک بوده و این بهترین گزینه است.

با این حال سخنگوی کاخ سفید در ادامه فضاسازی‌های غرب علیه مذاکرات و دیپلماسی فعال ایران مدعی شد که ایران با پیشنهادهای سازنده به وین نیامد و ما می‌دانیم چرا به اینجا رسیده ایم، چون دولت پیشین آمریکا تصمیم گرفت از برجام خارج شود و این امر منجر به گسترش چشمگیر و بی‌سابقه برنامه هسته‌ای ایران شد و این موضوع نمی‌تواند ادامه یابد.

روزنامه الشرق الاوسط روز جمعه در یادداشتی بر اراده واقعی و جدی تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران برای دستیابی به توافق هسته‌ای در وین اشاره کرد.

در متن این یادداشت آمده است: در حالی که مذاکرات وین با حضور ایران و دیگر طرف‌های برجام در جریان است، این سوال مطرح است که آیا دو طرف امتیازاتی به یکدیگر خواهند داد یا مسائل داخلی و خارجی، فرصت ایجاد شده برای توافق را از بین خواهد برد.

در ادامه نوشته شده است: در خصوص طرف ایرانی، انسجام تیم مذاکره کننده واضح است و این بار از حمایت کاملی از طرف تهران برخوردار است و تهران اهدافی برای خود تعیین کرده و قصد دارد آن‌ها را محقق کند. علاوه بر این، تصمیم‌گیران در ایران برای چشم‌انداز به نتیجه نرسیدن مذاکرات آمادگی دارند».

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان